Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Šport

Slovenky odštartujú Zlatú Európsku ligu súbojom proti Azerbajdžanu

Slovenské volejbalové reprezentantky. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Slovenské volejbalistky odohrajú cez víkend úvodné zápasy nového ročníka Zlatej Európskej ligy.

Osijek 17. mája (TASR) - Slovenské volejbalistky odohrajú cez víkend úvodné zápasy nového ročníka Zlatej Európskej ligy. Na prvom turnaji v Osijeku sa v sobotu stretnú s Azerbajdžanom (15.00 h) a v nedeľu o 19.00 h nastúpia proti domácemu Chorvátsku.

"Musíme sa sústrediť na našu hru, lebo je to o nás, ale samozrejme musíme vedieť aj dostatok informácií o súperovi. Tie o Azerbajdžane máme, keďže odohrali dva prípravné duely s Rakúskom. Informácie máme a hlavne uvidíme v akcii Azerbajdžan aj Chorvátsko v piatok večer v prvom zápase turnaja. Tým pádom si môžeme naše informácie po stretnutí potvrdiť a v sobotu nás čaká ostrý štart v tohtoročnej Zlatej Európskej lige," povedal tréner SR Michal Mašek pre portál svf.sk.

Cieľom Sloveniek je odštartovať Zlatú Európsku ligu víťazstvom. "Azerbajdžan je súper, ktorý sa dá v tomto zložení zdolať, a my sme sa na to všetko pripravili. Počas týždňa sme pracovali na všetkých prvkoch našej hry, na tempe útoku, obrane či podaní. Po zápasoch s Maďarskom sme si urobili analýzu a pracovali na odstránení našich nedostatkov," zdôraznil Mašek, ktorý očakáva náročnejší zápas v nedeľu: "Počas turnaja uvidíme aj Chorvátsko a určite si rozoberieme aj jeho hru. Domáce majú veľmi silný a kvalitný tím. Verím, že prvý duel proti Azerbajdžanu zvládneme a potom sa čo najlepšie pripravíme na Chorvátky."

V Šamoríne sa na ZEL pripravovala pätnástka reprezentantiek, ale do dejiska prvého turnaja odcestovalo štrnásť hráčok. "Doma zostala Nina Dreisigová. V prípade, že bude potrebné zaskočiť na univerzálnom poste na miesto Karin Šunderlíkovej, máme alternatívy so smečiarkami," vysvetlil Mašek.Program SR na prvom turnaji v Osijeku:

sobota 18. mája: Slovensko - Azerbajdžan (15.00 h)

nedeľa 19. mája: Slovensko - Chorvátsko (19.00 h)Nominácia SR na prvý turnaj ZEL 2024 v Osijeku:

Nahrávačky: Lucia Sedláčková (Volley project UKF Nitra), Anna Kohútová (VKP Bratislava)

Smečiarky: Karin Palgutová (Levallois Paris St. Cloud/Fr.), Karolína Fričová (Vasas Budapešť/Maď.), Zuzana Šepeľová (Capital at Work BÁO Tchalou Volley/Bel.), Lucia Herdová (Dukla Liberec/ČR), Simona Jelínková (VK KP Brno/ČR)

Univerzálka: Karin Šunderlíková (VK Prostějov/ČR)

Blokárky: Katarína Körmendyová, Tereza Hrušecká (obe VK KP Brno/ČR), Ema Smiešková (VKP Bratislava), Nina Boledovičová (Florida Southwestern College/USA)

Liberky: Skarleta Jančová (CSM Constanta/Rum.), Ema Magdinová (Slávia Kooperativa EUBA)

Náhradníčky: Barbora Truchlá (HIT UCM Trnava/Projekt RD SVF), Deana Valentová (Projekt RD SVF/Volley project UKF Nitra), Marína Siládiová (Projekt RD SVF/Slávia UK Bratislava)