Slovenské hádzanárky podľahli Španielsku a naďalej sú bez bodu

Ilustračné foto. Foto: TASR - Edmund Örzsik

Šance slovenského tímu na prvý bodový zisk definitívne zhasli už v úvode druhého dejstva.

Michalovce 20. apríla (TASR) - Hádzanárky Slovenska prehrali vo svojom predposlednom zápase v 5. kvalifikačnej skupine ME 2022 so Španielskom 20:29. O šancu na postup prišli po marcových prehrách s Portugalskom (21:24 a 21:23) a naďalej sú bez bodu na poslednom 4. mieste v skupine. Kvalifikáciu dohrajú v nedeľu 24. apríla v Györi proti domácemu Maďarsku. Španielky si triumfom v michalovskej Chemkostav aréne zabezpečili postup na ME.

Kvalifikácia ME 2022 hádzanárok - 5. skupina:

SLOVENSKO - Španielsko 20:29 (8:13)

Zostava a góly SR: Medveďová, Furgaláková - Trúnková 6, Holejová 4, Bíziková 3, Štefániková 3, Rajnohová 2, Popovcová 1, Györiová 1, Kostelná, Rebičová, Hudáková, Bajčiová, Ščípová, Ratvajská, Bujnochová. Najviac gólov Španielska: Barbosová 6, Povedová 5, Rodriguezová a Martínezová po 4. Rozhodovali: Jovčev, Jončev (obaja Bulh.), 7 m hody: 4/3 - 2/0, vylúčené: 3:1, 700 divákov.

Slovenky vstúpili do zápasu s cieľom čo najviac potrápiť favorizovaného súpera, ktorému v úvode kvalifikácie podľahli 28:33. Začiatok zápasu sa im vydaril, keď sa dostali do vedenia 4:2, no potom zobrali opraty zápasu do rúk hostky. Slovenky viackrát po sebe zlyhali v ofenzíve a kým pridali piaty gól, Španielky otočili šnúrou desiatich presných zásahov na 4:12. Domáce reprezentantky skresali osemgólové manko na päťgólový rozdiel po 1. polčase - 8:13.

Šance slovenského tímu na prvý bodový zisk definitívne zhasli už v úvode druhého dejstva. V ňom si opäť vybrali slabšiu chvíľku v ofenzíve a súperky pridali štyri góly po sebe - 8:17. Najvyšší náskok si Španielky vypracovali v 56. minúte, keď viedli o 11 gólov - 18:29.

zostávajúci program SR v kvalifikácii:

nedeľa, 24. apríla: Maďarsko - Slovensko /14.45, Györ/

hlas (zdroj: Sport 1):

Jorge Dueňas, tréner SR: "Doplatili sme na hlúpe chyby, aké si nemôžeme dovoliť, zvlášť nie proti takýmto silným tímom. Španielky trestali každú jednu chybu a aj preto gólovo ušli nášmu tímu. Progres nepríde zo dňa na deň. Musíme ísť od zápasu k zápasu, od zrazu k zrazu. Potrebujeme postupovať na veľké turnaje, lebo iba tam môžu hráčky získať cenné skúsenosti."