Na snímke zľava kapitánka Slovenska Dominika Škorvánková, hráčka Írska Lily Aggová, hráčka Slovenska Martina Šurnovská a hráčka Írska Denise O´Sullivanová v zápase A-skupiny kvalifikácie MS 2023 vo futbale žien Slovensko - Írsko v Senci v utorok 6. septembra 2022. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Írky sa z druhého miesta dostali do baráže. Priamy postup na budúcoročný šampionát si suverénne vybojovali Švédky, ktoré triumfovali na záver vo Fínsku 5:0.

Senec 6. septembra (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky uzavreli účinkovanie v A-skupine kvalifikácie MS 2023 utorňajšou domácou prehrou s Írkami 0:1. Po ôsmich stretnutiach skončili v tabuľke na predposlednej štvrtej pozícii so ziskom 8 bodov, keď dvakrát zvíťazili i remizovali a štyrikrát prehrali (skóre 9:9).

(0:2)
Góly: 17. Blacksteniusová, 29. Hurtigová, 63. Sembrantová, 68. Blomqvistová, 90.+2 Rolföová

konečná tabuľka A-skupiny:

1. Švédsko 8 7 1 0 32:2 22 - postup na MS
2. Írsko 8 5 2 1 26:4 17 - baráž
3. Fínsko 8 3 1 4 14:12 10
4. SLOVENSKO 8 2 2 4 9:9 8
5. Gruzínsko 8 0 0 8 0:54 0

Peter Kopúň, tréner SR: "Prvý polčas nám nevyšiel tak, ako sme plánovali, tridsaťpäť minút diktovali Írky vysoké tempo a nám nefungovala dobre pravá strana. Po prestávke to bolo ďaleko lepšie, chceli sme zjednodušiť hru a to sa nám vcelku darilo, ale nevedeli sme sa dostať do šestnástky. Chceli sme vyrovnať, túžili sme neprehrať, urobili sme veľa, ale nie všetko, aby sme našu túžbu naplnili."