Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Šport

Slovenky privítajú v kvalifikácii o finálový turnaj Slovinsko

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Slovenkám v tomto roku tesne ušiel postup na finálový turnaj, keď v apríli podľahli v Bratislave Taliansku 2:3. V novembri zdolali v NTC aréne Argentínu 3:1 a udržali sa v I. svetovej skupine.

Malaga 26. novembra (TASR) - Slovenské tenistky privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024 Slovinsko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage. Hrať sa bude 12.-13. apríla s najväčšou pravdepodobnosťou v bratislavskom NTC.

Slovenský tím bol pred žrebom nasadený a okrem Slovinska ešte mohol dostať za súpera Belgicko, Veľkú Britániu, Brazíliu, Poľsko, Ukrajinu, Mexiko, alebo Japonsko. Budúcoročný finálový turnaj sa opäť uskutoční v Seville. Istú účasť už majú obhajkyne trofeje Kanaďanky, Talianky, domáce Španielky a Česky, ktorým udelili voľnú kartu.

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku potešilo, že zverenky kapitána Mateja LIptáka budú hrať pred domácimi fanúšikmi. "Veľmi sa teším, že budeme hrať v domácom prostredí. V tímových súťažiach je to veľká výhoda. Slovinky však majú veľmi nebezpečný a silný tím. Kaja Juvanová a Tamara Zidanšeková sú mladé hráčky, ktoré už boli hlboko v prvej svetovej päťdesiatke. Očakávam veľmi vyrovnaný zápas. Verím, že naše dievčatá zvíťazia a prebojujú sa medzi 12 najlepších tímov sveta. Bude sa hrať tesne pred štartom antukovej sezóny. O povrchu sa rozhodneme po porade s kapitánom a hráčkami," uviedol pre TASR Moška.

Slovenkám v tomto roku tesne ušiel postup na finálový turnaj, keď v apríli podľahli v Bratislave Taliansku 2:3. V novembri zdolali v NTC aréne Argentínu 3:1 a udržali sa v I. svetovej skupine.žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2024:


Austrália - Mexiko, Švajčiarsko - Poľsko, Francúzsko - Veľká Británia, USA - Belgicko, Japonsko - Kazachstan, Brazília - Nemecko, SLOVENSKO - Slovinsko, Ukrajina - Rumunsko