Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Šport

Slovenky sa aj s Lopušanovou predstavia na turnaji v Budapešti

Na snímke hokejistka Nela Lopušanová, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu útočníčku turnaja počas tlačovej konferencie slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie do 16 rokov po návrate zo zimného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF), na ktorom získala strieborné medaily 29. januára 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Februárové podujatie v Maďarsku slúži pre Slovenky ako príprava pred MS v Šen-čene.

Budapešť 1. februára (TASR) - Slovenské hokejistky sa v rámci prípravy na aprílové MS predstavia budúci týždeň na Turnaji piatich krajín v Budapešti. V nominácii premiérovo figuruje aj štrnásťročná Nela Lopušanová, ktorá sa stala najproduktívnejšou aj najužitočnejšou hráčkou tohtoročných MS do 18 rokov.

"Nomináciu sme tvorili z hráčok, ktoré boli na novembrovom turnaji ženskej reprezentácie, z univerziádneho tímu a taktiež z dievčat, ktoré boli súčasťou osemnástky na svetovom šampionáte. V Bratislave absolvujeme veľmi krátky výcvikový tábor a už v utorok nastúpime na prvý zápas v Budapešti proti Maďarkám. Nelu poznáme dlhšie obdobie. Vynikala počas pôsobenia medzi chlapcami a chceli sme jej dať príležitosť už na minuloročnom osemnástkovom šampionáte, kde ju však nepustil vekový limit. Uvidíme, ako sa zhostí pôsobenia v seniorskej reprezentácii. Bude to pre ňu predsa len iná záťaž," povedala pre hockeyslovakia.sk generálna manažérka ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová, ktorá musela urobiť v pôvodnom menoslove päť vynútených zmien.

Z rôznych dôvodov nemôžu do maďarskej metropoly vycestovať brankárky Nikola Zimková s Andreou Rišianovou a hráčky Romana Košecká, Annamária Suráková a Tatiana Blichová. Počet účastníkov turnaja sa rozšíril z pôvodných štyroch krajín na päť. Slovenky nastúpia pod vedením trénera Arta Sieppiho proti domácim reprezentantkám, Nórkam, Japonkám a Francúzkam. Fínsky kouč viedol družstvo už v novembri, keď v konkurencii Maďarska, Francúzska a Nórska skončilo na druhej priečke

Februárové podujatie v Maďarsku slúži pre Slovenky ako príprava pred MS v Šen-čene. V Číne zabojujú od 11. do 17. apríla na turnaji A-skupiny I. divízie o návrat medzi svetovú elitu. Ich súperkami budú okrem domácich reprezentantiek aj Dánky, Nórky, Rakúšanky a Holanďanky.

Nominácia SR ženy na Turnaj piatich krajín v Budapešti /zdroj: SZĽH/

Hráčky podľa klubov: Zuzana Dobiašová, Lucia Drábeková, Lucia Ištocyová, Tatiana Korenková, Barbora Kapičáková, Lívia Kúbeková (všetky HC ŠKP Bratislava), Lívia Debnárová (HC Lučenec/HC ŠKP Bratislava), Sofia Vysokajová (HC ŠKP Bratislava/Vlci Žilina-mládež), Romana Halušková, Nikola Rumanová (obe MHK-Martin/HC ŠKP Bratislava), Nina Štrbáková (MHK-Martin/MHK Dolný Kubín), Kristína Šimnová (MHK-Martin), Ema Tóthová (HK Lokomotíva Nové Zámky/HC ŠKP Bratislava), Emília Leskovjanská, Laura Šuliková (obe ŽHK Poprad/HC ŠKP Bratislava), Laura Ivanecká, Dominika Sedláková, Diana Fortunová, Adriána Štofanková (všetky ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Lilien Beňáková (HŠMH Banská Bystrica/ŽHK Poprad), Nela Lopušanová (Vlci Žilina-mládež), Nikola Nemčeková, Alžbeta Šulíková (obe Vlci Žilina-mládež/HC ŠKP Bratislava), Júlia Matejková (HPK Hameenlinna/Fín.), Lucia Halušková (KMH Budapešť/Maď.), Viktória Maskaľová (SC Langenthal Damen/Švaj.)

Realizačný tím:

Manažérka: Ľubomíra Kožanová
Hlavný tréner: Arto Sieppi
Asistentka trénera: Iveta Frühauf
Asistent trénera: Miroslav Mosnár
Tréner brankárok: Roman Mega
Kondičný tréner: Martin Trebatický
Lekár: Ján Bernát
Masér: Dušan Čulka


Program SR na Turnaji piatich krajín v Budapešti:

utorok 7. februára

Maďarsko – SLOVENSKO (20.00)

streda 8. februára

SLOVENSKO – Nórsko (20.00)

štvrtok 9. február

SLOVENSKO – Francúzsko (16.30)

piatok 10. februára

SLOVENSKO – Japonsko (16.30)