Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Slovenky zdolali Švédsko, na priamy postup na ME to nestačilo

Slovenské volejbalistky Foto: TASR

Ten si vybojovali Španielky, ktoré v záverečnom zápase turnaja zdolali domáci Izrael 3:1. O postup na ME budú Slovenky bojovať v máji v baráži s Bieloruskom.

Raanana 15. septembra (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky vyhrali vo svojom poslednom zápase 2. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy nad Švédskom 3:0 a obsadili tak konečné druhé miesto v A-skupine zaručujúce postup do májového 3. kola kvalifikácie.

Priamy postup na ME 2013 do Nemecka a Švajčiarska si vybojovali Španielky, ktoré v záverečnom zápase turnaja zdolali domáci Izrael 3:1. Španielky vyhrali skupinu s rovnakým počtom bodov ako Slovensko, ale v ich prospech hovorí väčší počet víťazstiev.

O postup na záverečný turnaj majstrovstiev Európy budú zverenkyne trénera Miroslava Čadu bojovať na budúci rok v máji v baráži s Bieloruskom, ktoré obsadilo druhé miesto za Azerbajdžanom.

Kvalifikácia ME 2013 volejbalistiek (svf.sk)

2. turnaj, A-skupina - Raanana (Izr.):

Slovensko - Švédsko 3:0 (20, 17, 12)

Zápas trval: 68 minút, rozhodovali: Varthalitis (Gr.), Lungu (Rum.)

Zostava a body SR: Viestová 4, Soaresová 19, Kuciaková 7, Hrončeková 7, E. Salanciová 11, Crkoňová 11, libero Valachová

Slovenské volejbalistky mali celý zápas pod a potvrdili úlohu favorita. Severanky vzdorovali len v prvom sete, v treťom už nestačili na kvalitu súperiek. Slovenky vyhrali hladko 3:0 a pripísali si "povinné" tri body.

Miroslav Čada, tréner SR: "Som rád, že sme nedopustili drámu. Prvý set sme síce vyhrali na 20, ale ďalšie už boli v pohode a potvrdili sme úlohu favorita. V útoku dnes potiahla Soaresová a veľmi dobre jej sekundovala nahrávačka Viestová. Ostávame všetci v hale a pozrieme si ako dopadne zápas Izrael - Španielsko. Dúfame, že Španielky stratia aspoň bod a postúpime priamo na majstrovstvá Európy."