Sobota 27. júl 2024Meniny má Božena

Slovenská devätnástka zdolala nemeckú osemnástku na Turnaji V.Dzurillu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Rozhodujúci gól domácich strelil v 60. minúte Róbert Fedor.

Poprad 11. februára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 19 rokov sa stali víťazmi Turnaja Vladimíra Dzurillu v Poprade. Vo svojom záverečnom zápase zdolali v nedeľu nemeckú "osemnástku" 6:5. Víťazný gól strelil v 60. minúte Róbert Fedor. Na druhom mieste skončili slovenskí reprezentanti do 18 rokov, ktorí na záver podujatia deklasovali ukrajinských rovesníkov 8:1.

SR 19 pritom ešte v 51. minúte prehrávala s nemeckými mladíkmi 3:5. Útočník extraligových Michaloviec Fedor však v 58. minúte vyrovnal a 47 sekúnd pred záverečnou sirénou druhým gólom zabezpečil devätnástke víťazstvo v zápase aj na turnaji. Slovenská 19-ka získala v štyroch zápasoch dokopy 11 bodov, SR 18 zaostala o štyri body.

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Feneš, hlavný tréner SR 19: "Dnešný duel bol pre nás rozlúčkou s turnajom a bola to taká hokejová divočina. Väčšinu zápasu sme ťahali za kratší koniec. Nemci nám dali tri góly z predbránkového priestoru, kde sme neboli dostatočne dôrazní. Veľmi ťažko sme sa dostávali do zápasu, ale našťastie sa nám podarilo otočiť vývoj. Museli sme trošku improvizovať, dali sme až tri góly pri powerplay a napokon sa nám podarilo streliť rozhodujúci gól v záverečnej presilovke. Jedným z našich cieľov pred turnajom bolo, že by sme chceli vyhrať celé podujatie, keďže sme mali k dispozícii najstarší tím. To nás pasovalo do úlohy favoritov turnaja a som rád, že sme to potvrdili. Videli sme viacero zaujímavých výkonov a viacero chlapcov, ktorí zažili premiéru v reprezentácii. Teší ma, že sme opäť objavili zopár nových mien a verím, že ich uvidíme v budúcnosti v reprezentácii."

Turnaj Vladimíra Dzurillu v Poprade:

SLOVENSKO 19 - Nemecko 18 6:5 (1:2, 0:1, 5:2)

Góly: 10. Plančár, 42. Hazala, 48. Klečka, 51. Sakmár, 58. a 60. Fedor - 12. Kerbel, 14. a 46. Boos, 35. a 49. Schwarz,