Slovenská reprezentácia do 21 rokov prehrala v Rusku 0:3

Slovenskí reprezentanti U21. Archívna snímka. Foto: FB SFZ

Najbližšie sa predstavia v utorok 16. novembra v Litve.

Chimki 12. novembra (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v piatkovom stretnutí C-skupiny kvalifikácie ME 2023 na pôde rovesníkov z Ruska 0:3. Mladí Slováci utrpeli tretiu prehru v prebiehajúcom cykle a v tabuľke figurujú so šiestimi bodmi na 4. priečke.

Najbližšie sa predstavia v utorok 16. novembra v Litve. Rusi sa vďaka triumfu nad zverencami Jaroslava Kentoša bodovo dotiahli na vedúcich Španielov, tí však odohrali o zápas menej.

Rusi sa rozbiehali pomalšie, Slováci s nimi v úvodnej tridsaťminútovke dokázali držať krok. V 2. minúte sa po centri Mesíka z ľavej strany dostal do zakončenia Lavrinčík, volejom prestrelil ruskú bránku. Ďalšiu príležitosť hostí mal Kaprálik po šikovnom zbehnutí za obranu, aj jemu však chýbala presnosť. S pribúdajúcimi minútami sa začal favorit stretnutia presadzovať a v 34. minúte aj otvoril skóre. Ruskí hráči dostali priveľa priestoru na kombináciu pred šestnástkou a Chluševič napálil loptu presne k pravej žrdi - 1:0. Zakrátko mohli domáci pridať druhý gól, no Krajčírik sa dvakrát vyznamenal. Na opačnom konci ihriska Slováci reklamovali ruku v pokutovom území, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Tesne pred odchodom do kabín zdvojnásobil náskok ruského tímu Agalarov, ktorý hlavičkou prekonal Krajčírika - 2:0. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Slováci boli v útoku neškodní. Nepomohli ani striedania, chýbala im vyššia kvalita a smerom dopredu priamočiarosť. Za zmienku stála až situácia zo 68. minúty, keď zblokovaná strela Kmeťa skončila na brvne. Definitívnu bodku za ich snažením dal v 82. minúte striedajúci Sulejmanov, ktorý uzavrel skóre stretnutia.

kvalifikácia ME 2023 futbalistov do 21 rokov - C-skupina:

Chimki

Rusko - Slovensko 3:0 (2:0)

Góly: 34. Chluševič, 45. Agalarov, 82. Sulejmanov. ŽK: Litvinov - Pokorný. Rozhodovali: Kjaesgaard - Skytte, Dahl (všetci Dán.)

Rusko: Borisko - Chluševič (81. Sulejmanov), Siljanov, Litvinov, Prochin, Stepanov - Umjarov (59. Prucev), Muchin, Maradišvili (64. Černikov) - Sevikjan (60. Iosifov), Agalarov (64. Ťukavin)

Slovensko: Krajčírik - Kováčik, Kóša, Obert, Mesík - Lavrinčík (64. Lichý), Pokorný (85. Nebyla), Kadák (46. Gono) - Kaprálik (64. Kmeť), Trusa, Galčík (46. Goljan)