Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Šport

Slovenské basketbalistky prehrali v príprave s Lotyšskom 61:74

Tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie žien Juraj Suja. Foto: TASR - FIBA

Tím trénera Juraja Suju tak má v príprave zatiaľ bilanciu jedno víťazstvo a dve prehry. S Lotyšskom si na rovnakom mieste zmeria sily v sobotu 3. júna o 19.00 h.

Riga 2. júna (TASR) - Slovenské basketbalistky neuspeli v treťom prípravnom zápase pred majstrovstvami Európy v Slovinsku a Izraeli (15. - 25. júna), v piatok prehrali v Rige s reprezentáciou Lotyšska 61:74. K výhre nepomohlo ani 19 bodov Ivany Jakubcovej, ktorá bola najlepšia strelkyňa slovenského výberu.

Tím trénera Juraja Suju tak má v príprave zatiaľ bilanciu jedno víťazstvo a dve prehry. S Lotyšskom si na rovnakom mieste zmeria sily v sobotu 3. júna o 19.00 h.

prípravný zápas pred ME 2023 basketbalistiek:

Lotyšsko - Slovensko 74:61 (40:29)

najviac bodov: Šteinbergová 15, Gulbeová a Vilková po 14 - Jakubcová 19, Páleníková 12, Wrzesiňská 9


hlasy po zápase:

Juraj Suja, tréner Slovenska: "Hrali sme proti výbornému súperovi a skúsenému družstvu Lotyšska. Zaslúžene sme prehrali, stále nevieme prelomiť určitú kvalitu v obrane a viac sa v nej snažiť. Toto nám stále chýba a verím, že sa to v sobotu zlepší. Na druhej strane, som rád, že sa zapojili do hry baby, ktoré mali zdravotné problémy. Hneď to bolo cítiť, rotácia bola širšia. Verím, že v sobotu to bude ešte lepšie a zlepšíme sa."

Ivana Jakubcová, hráčka Slovenska: "Hrali sme proti oveľa kvalitnejšiemu súperovi, akým bol Izrael. Je tam ešte mnoho chýb, na ktorých je potrebné pracovať, ale v niektorých momentoch bol badateľný pokrok vo veciach, na ktorých sme pracovali. Zahodili sme mnoho trestných hodov a ľahkých košov, mohol z toho byť iný zápas."