Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Šport

Slovenské basketbalistky vrátili Lotyškám prehru, vyhrali 56:51

Ilustračné foto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Najlepšou strelkyňou tímu Slovenska bola s 11 bodmi Miroslava Mištinová.

Riga 3. júna (TASR) – Slovenské basketbalistky zaznamenali v príprave na majstrovstvá Európy v Slovinsku a Izraeli (15. – 25. júna) druhé víťazstvo. Podobne ako pred týždňom, tak aj teraz uspeli v druhej konfrontácii s rovnakým súperom, nad Lotyšskom vyhrali 56:51 a pobaltskému súperovi tak vrátili prehru 61:74 z piatkového stretnutia.

Najlepšou strelkyňou tímu Slovenska bola s 11 bodmi Miroslava Mištinová. Slovenky tak vylepšili bilanciu v príprave na záverečný turnaj na dve víťazstvá a dve prehry. Budúci týždeň čakajú družstvo trénera Juraja Suju záverečné dve previerky pred ME, v Prahe si zmerajú sily s reprezentáciou Česka (7. júna o 18.00 h a 8. júna za zatvorenými dverami).

Prípravný zápas pred ME 2023 basketbalistiek:

Lotyšsko – Slovensko 51:56 (28:22)
Najviac bodov: Šteinbergová 18, Vilková 11, Pulvereová 9 – Mištinová 11, Wrzesiňská 10, Buknová a Páleníková po 8hlasy po zápase:

Juraj Suja, tréner Slovenska: "Vyhrali sme v Rige nad Lotyšskom, čo je pre nás veľmi cenné víťazstvo. Teší ma, ako dievčatá zareagovali na piatkový zápas. Celý zápas sme výborne bránili, hoci sme v prvej štvrtine dali len 5 bodov a strieľali sme len so 6-percentnou úspešnosťou streľby. To, že sme boli poctiví a zodpovední v obrane, to nám prinieslo víťazstvo a teší ma to. Dievčatá išli tak, ako sme chceli. Zlomili sme to v defenzíve a verím, že takto budeme pokračovať. Za nás dobrý zápas a sme radi, že od zápasu k zápasu hráme lepšie."

Alica Moravčíková, hráčka Slovenska: "Oproti predchádzajúcemu zápasu sme výrazne zlepšili obranu a obranný doskok, čo sa ukázalo na konečnom výsledku. Zo začiatku nám nepadali strely z vonku, prvý polčas sme sa trápili, ale v druhom sme to vylepšili a nakoniec, aj keď je to nízke skóre, sme si vybojovali víťazstvo.“