< sekcia Šport

Slovenské florbalistky na úvod turnaja v Trenčíne rozdrvili Nemecko

Ilustračné foto. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Zverenky trénera Michala Jedličku čakajú na podujatí ešte dva súboje proti Poľkám.

Trenčín 15. októbra (TASR) - Slovenské florbalové reprezentantky úspešne vstúpili do medzinárodného turnaja 6 Nations Floorball Challenge v Trenčíne. Vo svojom úvodnom zápase rozdrvili v piatok Nemky 9:0.

Hetrikom sa zaskvela Denisa Ferenčíková, čisté konto si udržala brankárka Jana Dupčáková. Zverenky trénera Michala Jedličku čakajú na podujatí ešte dva súboje proti Poľkám. Pre Slovenky je turnaj prípravou na MS, ktoré sa uskutočnia od 27. novembra do 11. decembra vo švédskej Uppsale.6 Nations Floorball Challenge žien v Trenčíne:

SLOVENSKO - Nemecko 9:0 (2:0, 5:0, 2:0)

Góly: 4. Ferenčíková (Červená), 15. Pudišová (Robová), 30. Ferenčíková (Červená), 32. Robová (Pudišová), 33. Žikavská (Grossová), 40. Kvasková (Pudišová), 40. Ferenčíková (Chúpeková), 47. Faktorová (Chúpeková), 59. K. Hudáková (Pudišová)hlas po zápase /zdroj: szfb.sk/:

Laura Chúpeková, najlepšia hráčka zápasu, SR: "Odohrali sme kvalitný zápas. Podaril sa nám vstup do neho a neskôr sme začali premieňať viac našich šancí, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Som veľmi rada, že som si dobre zahrala, no hlavne v prvej päťke s už skúsenými a zohratými spoluhráčkami. Ocenenie ma samozrejme potešilo a som rada, že som svojím výkonom mohla pomôcť tímu k víťazstvu."