Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Slovenské hádzanárky zavŕšili kvalifikáciu ME prehrou s Chorvátskom

Hádzanárky Slovenska Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Zverenky Petra Sabadku obsadili v skupine 3. miesto, keď okrem dvoch víťazstiev s Taliankami zvyšné stretnutia prehrali.

Novigrad 3. júna (TASR) - Slovenské hádzanárky zavŕšili účinkovanie v 6. kvalifikačnej skupine o postup na majstrovstvá Európy nedeľňajšou prehrou s Chorvátkami 20:26 (12:18).

Postupujúce tímy boli známe už po skončení 5. kola, za bezchybnými Chorvátkami obsadili druhú priečku, zabezpečujúcu tiež miestenku na šampionát do Holandska, v tabuľke Dánky.

Slovenky rýchlo prehrávali 2:6, ale favoritky si držali pri tele do polovice prvého polčasu. V 18. minúte po ich chybách odskočili domáce v na 6 gólov (12:6) a i keď nehrali nijak oslňujúco, polčas si bez problémov ustrážili.

Po obrátke zahrali Slovenky bojovne, 10 minút nepustili Chorvátky k skórovaniu, no ich nevýrazný útok ich znovu obral o zdramatizovanie duelu. Najbližšie sa Slovenky dokázali k Balkánkam dostať na 3 góly pri 17:20.

Domáci triumf však, aj napriek tomu, že domáci tréner Vladimir Canjuga ku koncu poriadne prestriedal, v ohrození nebol ani chvíľu.

Chorvátsko - Slovensko 26:20 (18:12)
Zostava a góly Slovenska: Túrociová, Súlovská - Trochtová, Pileková 2, Košíková, Súkenníková 1, Wollingerová 1, Polláková 1, Stuparičová 2, Tóthová 3, Drotárová, Michnová 1, Dubajová 4, Szarková, Jakubisová 5, Szöllösiová
Najviac gólov Chorvátska: Penezičová 6, Šeričová, Gačeová, Arslanagičová, Lovričová a Bašičová po 3
Rozhodovali: Kurtagic a Wetterwik (Švéd.)