Quantcast
< sekcia Šport

Slovenské hokejistky prehrali v príprave s Češkami

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V Pardubiciach nezvládli úvodnú tretinu, v ktorej inkasovali trikrát.

Pardubice 9. júla (TASR) - Slovenské hokejistky prehrali v piatkovom prvom prípravnom zápase Češkami 0:6. V Pardubiciach nezvládli úvodnú tretinu, v ktorej inkasovali trikrát.

Druhý prípravný zápas v rovnakom dejisku proti Češkám, ktoré sa pripravujú na majstrovstvá sveta elitnej kategórie, je na programe v sobotu o 15.00 h. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.Prípravný zápas žien

Česko - Slovensko 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Křížová (Pejzlová), 10. Mrázová (Přibylová), 11. Mlýnková (Neubauerová), 24. Pejzlová (Mrázová), 38. Neubauerová (Vanišová), 45. Lásková (Pátková, Mills). Vylúčené: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0.

Zostava SR: Macková (32. Zimková) - Vrbinská, Čurmová, Žitňanská, Leskovjanská, Vysokajová, T. Ištocyová, Drábeková – L. Ištocyová, Nemčeková, Halušková – Kúbeková, Bednárik, Kapičáková – Korenková, Dobošová, Fančovičová – Kušmíreková, Hartje.
hlas (zdroj: hockeyslovakia.sk):


Tomáš Segíň, hlavný tréner SR:
"Bolo cítiť, že sme hrali prvý zápas po vyše polroku. Nepodarilo sa nám zachytiť úvod, hneď v prvom striedaní sme inkasovali. Na to všetko sme si vyskúšali nejaké systémové záležitosti. Hoci boli súperky lepšie vo viacerých herných činnostiach, naše dievčatá bojovali, snažili sa dodržiavať taktické pokyny. Bola to dobrá skúsenosť aj príprava pred finálovým turnajom olympijskej kvalifikácie. Pred druhým súbojom v sobotu budeme apelovať na vyššiu početnosť streľby, snahu o presadzovanie sa v protiútokoch i v presilových hrách. Určite sa v druhom stretnutí chceme gólovo presadiť."