Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slovenské juniorky na úvod kvalifikácie ME zdolali Švajčiarsko 3:0

Ilustračné foto Foto: TASR

Vo štvrtok sa mladé Slovenky predstavia vo svojom druhom zápase proti Azerbajdžanu.

Bardejov 11. apríla (TASR) - Slovenské juniorské reprezentantky úspešne vstúpili do kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá Európy. Zverenkyne trénerky Evy Kosekovej vyhrali v Bardejove nad Švajčiarskom hladko 3:0, keď sa trápili len v prvom sete, ktorý vyhrali 29:27.

Prvý bod získali Švajčiarky, ale domáce volejbalistky pri servise Rehákovej stav otočili. Po Štrbovej útoku bolo 3:1 a Pištěláková blokom zvýšila na 5:2. Na prvom technickom timeoute viedli Slovenky 8:4 a potvrdzovali úlohu favorita. Švajčiarky sa však otriasli zo zlého štartu, zlepšili servis aj obranu a otočili skóre na 15:12 vo svoj prospech. Domáce reprezentantky trochu stiahli náskok súpera, ale na druhom technickom timeoute prehrávali 14:16. Zásluhou Štrbovej útoku však bolo vyrovnané a po chybe Švajčiarok na útok už naše viedli 18:17. Koncovka setu bola vyrovnaná, mierne navrch v nej mali Slovenky. Po bloku Pištělákovej sa naše dostali do vedenie 23:21 a tréner švajčiarskeho tímu si zobral oddychový čas.

Slovenky mali v koncovke dva setbaly, ale súper vyrovnal po ese Steinemannovej na 24:24. Švajčiarky dokonca viedli 25:24, ale misky váh naklonila na stranu Sloveniek Reháková - 26:25. Domáce prehrhali ďalšie dva setbaly - 27:27. Dramatický prvý set nakoniec ukončila perfektným blokom Šipková a Slovenky ho vyhrali 29:27.

Švajčiarky viedli v druhom sete 6:4, ale Pištěláková esom vyrovnala na 6:6. Na prvom technickom timeoute už naše viedli 8:7 a po skvelom servise Štrbovej bolo 9:7. Náskok domácich volejbalistiek hnaných bardejovským publikom narástol na 13:10. Slovenky potom pri Šipkovej podaní zvýšili už na 19:12! Potom však mierne poľavili v koncentrácii, začali kaziť servis a Švajčiarky znížili na 17:20 zo svojho pohľadu. Dobre rozbehnutý set si už Slovenky vziať nenechali a po útoku Rehákovej ho vyhrali 25:20.

Domáce hráčky nastúpili dobre do tretieho setu, viedli 6:4 a po dvoch esách Stumpelovej už 9:6. Švajčiarky potom znížili zo 6:10 na rozdiel dvoch bodov - 10:12. Slovenské smečiarky však v týchto chvíľach hrali dobre a Reháková upravila už na 17:13. Tretí set ukončila esom Pištěláková a Slovenky ho vyhrali 25:19.

Vo štvrtok sa mladé Slovenky predstavia vo svojom druhom zápase proti Azerbajdžanu. V prvom zápase vyhralo Holandsko nad Bulharskom 3:0 (27, 22, 20).

Slovensko - Švajčiarsko 3:0 (27, 20, 19)

75 minút, rozhodovali: Zidaničová (Chorv.), Valentar (Slovin.), 200 divákov

Zostavy:

SLovensko: Koseková, Pištěláková, Korená, Reháková, Štrbová, Stumpelová, libero Doležajová (Šipková, Začková, Grolmusová, Bibková, Móderová)

Švajčiarsko: Widmerová, Caluoriová, Halterová, Troeschová, Kuenzlerová, Steinemannová, libero Hämmerliová (Bisangová, Bulliardová, Dalliardová, Blazevičová)