Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 5. október 2023Meniny má Viera
< sekcia Šport

Slovenské plážové volejbalistky prehrali v semifinále Nations Cupu

Na snímke sprava Inna Machnová (UKR), Martina Tereňová(SK) a Ľubica Šipošová (SK) počas zápasu Slovensko - Ukrajina. V Bratislave 28. mája 2023. Foto: TASR - Dano Veselský

Slovenské reprezentantky prehrali s Ukrajinou 0:2.

Bratislava 28. mája (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale prehrali v semifinále turnaja Nations Cup v Bratislave s Ukrajinou 0:2 na zápasy a so súťažou sa rozlúčili. Podujatie je súčasťou kvalifikácie na OH 2024 v Paríži, postup do ďalšej fázy si vybojuje iba víťaz.

V prvom dueli na Draždiaku držali Lesia Slezáková s Andreou Bundzelovou krok s favorizovanými súperkami Valentynou Davidovou a Jevgenijou Bajevovou iba v prvom sete. Ľubica Šipošová a Martina Tereňová potom zobrali set sestrám Machnovým, ale na víťazstvo nedosiahli a prehrali 1:2.

Ukrajinky postúpili do finále, v druhom semifinále nastúpili Litovčanky proti Švajčiarsku.

Turnaj olympijskej kvalifikácie Nations Cup v Bratislave - semifinále:

SLOVENSKO - Ukrajina 0:2
Andrea BUNDZELOVÁ, Lesia SLEZÁKOVÁ - Valentyna Davidová, Jevgenija Bajeovová 0:2 (-18, -13)
Ľubica ŠIPOŠOVÁ, Martina TEREŇOVÁ - Inna Machnová, Iryna Machnová 1:2 (-16, 14, -12)


Hlas po zápase /zdroj: svf.sk/:
Miloš Dubovec, tréner Slovenska: "Zápas proti Ukrajine bol pekný. Kým sme nerobili vlastné chyby, tak sme so súperkami držali krok. Sme radi, že sme obstáli aj herne a diváci boli fantastickí. Celý turnaj mal pre nás dve pozitíva. Jedno je to, že naša federácia sa podujala zorganizovať toto podujatie na medzinárodnej úrovni. Hráčky si navyše mohli skúsiť na vlastnej koži to, kde sa v porovnaní so svetom nachádzajú."