Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slovenské volejbalistky prehrali v zápase s Chorvátkami 0:3

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Zverenky trénera Michala Mašeka sa najbližšie stretnú 1. júna o 17.00 h v Nitre so susedným Českom.

Varaždín 28. mája (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v úvodnom zápase Zlatej Európskej ligy v Chorvátsku 0:3. Zverenky trénera Michala Mašeka sa najbližšie stretnú 1. júna o 17.00 h v Nitre so susedným Českom. Federálne derby si zopakujú o tri dni neskôr v Karlových Varoch a na záver B-skupiny privítajú v Poprade Chorvátky.

Lepší začiatok mali domáce hráčky, ktoré sa ihneď dostali do trojbodového vedenia a čoskoro ho zvýšili na päť bodov (7:2). Slovenky sa potom sériou štyroch bodov dotiahli na 6:7 a dokonca otočili. V prvom sete viedli 16:14, no záver patril favoritkám, ktoré ho zakončili sériou šiestich bodov po sebe a vyhrali 25:19. V druhej časti sa dostali do šesťbodového náskoku (10:4) a udržiavali si ho až dokonca. Zverenkám trénera Mašeka sa v závere podarilo dotiahnuť na rozdiel troch bodov (20:23), ale set nakoniec prehrali 20:25. V treťom Slovenky viedli 4:1, 7:4 i 12:9, no neudržali náskok. Domáce hráčky vyrovnali na 13:13 a od toho momentu viedli. Slovenky sa však nevzdávali a duel ešte zdramatizovali, keď sa dotiahli na rozdiel bodu (21:22), vyrovnali na 24:24 a dokonca trikrát o bod viedli. Ani tretí set však nedotiahli do víťazného konca a prehrali ho 27:29.