Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 23. september 2023Meniny má Zdenka
< sekcia Šport

Slovenské volejbalistky prehrali v ZEL na palubovke Česka 1:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Slovenky držali v štvrtom dejstve krok s Češkami iba do stavu 5:5, následne vypadli z herného rytmu, prehrali sedem bodov za sebou a v závere už nepriaznivý stav nedokázali zvrátiť.

Zlín 31. mája (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky nestačili v druhom zápase Zlatej Európskej ligy na favorizované Česko a prehrali 1:3. Družstvo trénera Michala Mašeka sa najbližšie stretne 14. júna o 20.00 h v Nitre v odvete federálneho derby s Češkami. Do semifinále postúpi iba najlepší tím zo skupiny.

Zlatá Európska liga žien, B-skupina:

Česko – SLOVENSKO 3:1 (16, -22, 20, 11)

105 minút, rozhodovali: Vinaliev (Bul.), Marschner (ČR)


Slovenky dokázali uhrať vo svoj prospech iba druhý set. Zlomový bol priebeh tretieho setu, keď za vyrovnaného stavu 10:10 prebrali iniciatívu domáce hráčky, ktoré postupne odskočili až na rozdiel piatich bodov a ujali sa vedenia 2:1 na sety. Slovenky držali v štvrtom dejstve krok s Češkami iba do stavu 5:5, následne vypadli z herného rytmu, prehrali sedem bodov za sebou a v závere už nepriaznivý stav nedokázali zvrátiť.

hlasy po zápase /svf.sk/:

Michal Mašek, tréner SR:
"Škoda, že sme nenadviazali na výkon, ktorý sme podali v Rumunsku. Češky hrali lepšie ako Rumunky, ale my sme neboli v istých situáciách dôslední a nebránili tak, ako by sme mali. Naše družstvo ešte nemá také skúsenosti, aby sme to zvládali. Dokázali sme reagovať na zmenu situácie, ale stačilo to len na zisk jedného setu. Potom sme to už vzdali. Mali sme veľa dobrých momentov, ale rovnako aj tých zlých."

Karolína Fričová, reprezentantka SR: "Nebol to náš optimálny výkon. V zápase sme mali veľa pekných, ale aj nevydarených momentov. Nevedeli sme udržať dobrý výkon stabilnejšie. Jeden set sme odohrali veľmi dobre, ďalší slabšie. Na tomto musíme pracovať. Aj napriek tomu, že Češky boli kvalitnejším súperom ako Rumunky, mali sme zápas odohrať lepšie. Škoda tretieho setu, v ktorom sme mali náskok, ale neudržali sme ho. Naopak, súperky stav vyrovnali a pridávali body na svoje konto. Duel si musíme zanalyzovať a poučiť sa z toho, aby sa to viac neopakovalo."tabuľka B-skupiny:

1. Česko 1 1 0 3:1 3

2. SLOVENSKO 2 1 1 4:4 3

3. Rumunsko 1 0 1 1:3 0ďalší program SR v ZEL žien:

streda 14. júna SLOVENSKO - Česko /Nitra, 20.00/

sobota 17. júna SLOVENSKO - Rumunsko /Nitra, 19.00/