< sekcia Šport

Slovenskí hokejisti odštartujú kvalifikáciu na ZOH 2022 proti Rakúsku

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Na ZOH v Pekingu sa predstaví 12 krajín. Okrem automatickej miestenky pre organizátora Čínu, si účasť zabezpečilo aj prvých osem tímov v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie.

Bratislava 8. marca (TASR) - Slovenskí hokejisti odštartujú augustovú kvalifikáciu na ZOH 2022 vo štvrtok 27. augusta o 20.15 h zápasom proti Rakúsku. O deň neskôr nastúpia v rovnakom čase proti Poľsku a turnaj zavŕšia zápasom proti Bielorusku v nedeľu 30. augusta, tiež so začiatkom o 20.15 h. Informoval o tom web IIHF.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan na konci februára potvrdil, že dejiskom kvalifikácie D-skupiny bude Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. V hre boli aj Košice, no magistrát mesta Bratislava vyhovel požiadavkám zväzu a znížil mu nájomné za prenájom haly počas turnaja.

Na ZOH v Pekingu sa predstaví 12 krajín. Okrem automatickej miestenky pre organizátora Čínu, si účasť zabezpečilo aj prvých osem tímov v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie, platnému k 26. máju 2019. Zvyšné tri miestenky zostali pre víťazov záverečných kvalifikačných turnajov. Okrem bratislavského sa ďalšie dva odohrajú v Lotyšsku a Nórsku.


Program zápasov kvalifikačnej D-skupiny:

štvrtok 27. augusta:

Bielorusko - Poľsko 16.15 h

Rakúsko - SR 20.15


piatok 28. augusta:

Bielorusko - Rakúsko 16.15

SR - Poľsko 20.15


nedeľa 30. augusta

Poľsko - Rakúsko 16.15

SR - Bielorusko 20.15