Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Šport

Slovenskí ragbisti získali striebro v kategórii Conference 2

Na snímke slovenskí repzezentanti pred zápasom Konferencie 2 Juh v ragby Slovensko – Cyprus v Piešťanoch 25. novembra 2017. Foto: TASR/Martin Palkovič

Conference 2 je štvrtá najvyššia kategória sedmičkového ragby v Európe.

Bar 17. júna (TASR) - Slovenskí reprezentanti v sedmičkovom ragby vybojovali strieborné medaily na ME v kategórii Conference 2. V skupinovom zápase ani vo finále nestačili na svojich premožiteľov z Cypru, ktorým podľahli 12:19.

"Herné vystúpenie nášho tímu bolo na veľmi vysokej úrovni. Bohužiaľ, vo finále sa ukázal rozdiel v drobnej zohranosti a kompaktnosti oboch tímov," zhodnotil výkon reprezentácie tréner Pavel Lištvan. Slováci vstúpili do turnaja v Čiernej Hore práve prehrou s Cyprom 22:24. "Prejavilo sa, že hráči Cypru pôsobia v rámci Európy vo vyšších súťažiach. Vzhľadom na možnosti nášho tímu sme však podali výborný výkon. Ako tréner som hráčov pochválil a nemám im čo vytknúť, drobné chyby, vyplývajúce z psychického tlaku sa stávajú," dodal Lištvan.

Po úvodnom dueli s Cyprom bolo Slovensko až do finále stopercentné. V skupine zdolalo Kosovo 36:0 a poradilo si aj s domácou Čiernou Horou 28:7. V semifinále zvíťazilo nad dovtedy suverénnym Estónskom 10:0. "Hoci sme prvý zápas prehrali, stále som veril v úspech. Veľa hráčov Cypru hráva poloprofesionálne v Británii, takže som bol presvedčený, že proti ďalším súperom už uspejeme. Potvrdilo sa, že zápasy s nimi boli najťažšie, ale náročné bolo aj semifinále s Estónskom. Estónci prišli výborne pripravení a navyše išlo o prvý zápas druhého dňa turnaja, čo je vždy náročné vzhľadom na regeneráciu. Verili sme si aj vo finále, no Cyprus bol lepší," uviedol kapitán tímu Daniel Puha.

Conference 2 je štvrtá najvyššia kategória sedmičkového ragby v Európe. Striebro nedávno získali slovenské reprezentantky, ktoré sa predstavili v o stupeň vyššej Conference 1. Variant ragby so siedmimi hráčmi namiesto zvyčajných 15 sa hrá aj na olympijských hrách. Informácie priniesla Slovenská rugbyová únia v tlačovej správe.