Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 29. máj 2023Meniny má Vilma
< sekcia Šport

Slovenskí stolní tenisti prehrali s Čechmi 2:3 a postúpili z 2. miesta

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavol Zachar

Zverenci trénera Szilárda Csölleho vyhrali úvodné stretnutie s Českom doma tesne 3:2 a aj odveta v Havířove bola veľká dráma, v ktorej rozhodol až piaty duel.

Havířov 22. marca (TASR) - Slovenskí stolní tenisti prehrali vo svojom záverečnom stretnutí kvalifikácie majstrovstiev Európy družstiev v Havířove s domácim Českom tesne 2:3 na zápasy. V skupine A5 tak obsadili 2. miesto za svojimi západnými susedmi. Obe krajiny mali už predtým istý postup na šampionát.

Zverenci trénera Szilárda Csölleho vyhrali úvodné stretnutie s Českom doma tesne 3:2 a aj odveta v Havířove bola veľká dráma, v ktorej rozhodol až piaty duel. Slováci nastúpili bez chorého Ľubomíra Pišteja, no s jednotkou tímu Jangom Wangom, ktorý v úvodnom súboji zdolal Pavla Širůčka 3:0. V ďalšej dvojhre podľahol Jakub Zelinka Davidovi Reitšpiesovi rovnakým spôsobom, no Slovákov dostal späť do vedenia Alexander Valuch po triumfe nad Jiřím Martinkom 3:1. Záver federálneho súboja však zvládli lepšie domáci hráči, keď Širůček vyhral nad Zelinkom 3:0 a v rozhodujúcom dueli triumfoval Reitšpies nad Wangom 3:1. Z prvého miesta tak postúpili Česi.

"Som rád, že som zdolal takého kvalitného hráča, akým je Martinko. Vedel som, čo bude hrať, dosť som sa poučil práve zo zápasu v Bratislave," povedal pre český zväz Valuch. "Som rád, že sa mi podarilo dodržať taktiku. Hral som dosť variabilne a bolo vidieť, že mu to vadí. Som preto spokojný, hlavne som rád, že sme vyhrali," povedal pre zväzový web Reitšpies o rozhodujúcom súboji s Wangom.

Majstrovstvá Európy družstiev sa uskutočnia od 10. do 17. septembra 2023 vo švédskom Malmö.

kvalifikácia ME družstiev - skupina A5:

Česko - Slovensko 3:2

Pavel Širuček - Jang WANG 0:3 (-8, -8, -10)

David Reitšpies - Jakub ZELINKA 3:0 (10, 3, 4)

Jiří Martinko - Alexander VALUCH 1:3 (-7, -10, 8, -6)

Širuček - ZELINKA 3:0 (4, 8, 10)

Reitšpies - WANG 3:1 (5, 8, -5, 7)


konečné poradie skupiny A5:

1. Česko 4 3 1 7

2. Slovensko 4 2 2 6

3. Taliansko 4 1 3 5