Slovenskí volejbalisti prehrali s Chorvátskom 1:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Slováci sa v prvom sete ujali vedenia po prvý raz po smeči Patáka 3:2. V ďalšom priebehu sa body prelievali na obe strany, po nevydarenom podaní Ondroviča bol stav 9:9.

Tallinn 8. septembra (TASR) - Slovenskí volejbalisti si výrazne skomplikovali situáciu v boji o postup do osemfinále ME 2021. V estónskom Tallinne prehrali vo svojom štvrtom zápase v D-skupine s Chorvátskom 1:3 a v tabuľke majú na piatom mieste tri body. Do osemfinále postúpia z každej zo štyroch skupín najlepší štyria. Slováci potrebujú na postup zvíťaziť vo štvrtkovom zápase nad Nemeckom (16.00 SELČ) a zároveň sa spoliehať, že olympijskí víťazi Francúzi v stredajšom večernom dueli nedovolia Lotyšsku získať dva body.

C-skupina, Tallinn:

SLOVENSKO - Chorvátsko 1:3 (25, -19, -19, -29)

rozhodovali: Ovuka (BaH.), Asipčyk (Biel.) 100 divákov.

Slovensko: Kriško 17, Ondrovič 3, Michalovič 13, Paták 16, Krajčovič 11, F. Palgut 0, libero Ľ. Nemec (Mačuha 2, Gavenda 11). Tréner: M. Kardoš.

Chorvátsko: Dukič 2, Andrič 24, Sedlaček 18, Nikačevič 11, Žukovski 2, Šestan 21, liberá Šarčevič a Pervan (Mitrašinovič 2, Zeljkovič 0, Bakonji 0). Tréner: E. Zanini.

Slováci sa v prvom sete ujali vedenia po prvý raz po smeči Patáka 3:2. V ďalšom priebehu sa body prelievali na obe strany, po nevydarenom podaní Ondroviča bol stav 9:9. Potom slovenskí volejbalisti potiahli bodovú šnúru a za stavu 17:12 si vzal tréner Chorvátov Zanini oddychový čas. Jeho zverenci vyrovnali na 18:18, no koncovka patrila Slovákom.

V druhom sete viedli Slováci 2:0, no potom sa ich súperi vzchopili a šnúrou štyroch bodov otočili skóre. Tréner Kardoš si vzal za stavu 12:16 oddychový čas, no rozbehnutí Chorváti získali set v pomere 25:19.

V treťom sete mali lepší úvod Zaniniho zverenci, viedli 7:2 a na tejto vlne sa viezli prakticky celý set. Slovákom sa nedarilo hlavne v obrane a tretie dejstvo prehrali pomerom 19:25.

Štvrtý set bol mimoriadne dramatický od začiatku až do konca. Vyrovnaný boj vyvrcholil v koncovke, Slováci odvrátili päť mečbalov súpera a za stavu 29:28 mali aj setbal. Potom však súper získal tri lopty a tešil sa z víťazstva, ktoré mu zabezpečilo postup do vyraďovačky.

hlasy po zápase

Marek Kardoš, tréner SR: "Mrzí ma to. Nemali sme kvalitný servis, urobili sme málo es, kazili sme ľahké podania, kedy to nebolo treba. Súper mal naopak dobrý servis, my sme mali horší príjem. Napriek tomu sme hrali dobre v útoku, ale nezatvárali sme čiaru, chýbala nám disciplína v obrane. Jednoducho sme nemali svoj deň. Uvidíme v akej zostave hrajú Nemci, ale my musíme hrať oveľa lepšie ako dnes."

Šimon Krajčovič hráč SR: "Sme sklamaní, zápas sme nezvládli. Chorváti hrali bez tlaku, my sme ho naopak nezvládli. Ale šanca stále žije."

Filip Palgut, hráč SR: "Rozhodujúce bolo, že sme si nevedeli poradiť s podaním a útokom súpera. A neubránili sme krajných hráčov. Robili veľa bodov aj z negatívneho príjmu a to nás dosť ubíjalo."