Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Slovenskí volejbalisti prehrali v prípravnom zápase v Estónsku

Volejbal Foto: TASR/Martin Baumann

Zápasy s Estónskom sú pre Slovákov prípravou na boje v A-skupine Zlatej EL, v ktorej narazia na Belgičanov, Turkov a Lotyšov.

Rakvere 17. mája (TASR) - Slovenskí volejbalisti prehrali v piatkovom prípravnom stretnutí v estónskom Rakvere s domácou reprezentáciou 0:3. Na súpera nestačili ani v dodatkovom sete. Zverenci trénera Andreja Kravárika odohrajú druhý duel s úradujúcimi šampiónmi Zlatej európskej ligy v sobotu o 16.00 h.

Zápasy s Estónskom sú pre Slovákov prípravou na boje v A-skupine Zlatej EL, ktorá sa začne už na budúci víkend. Slovenskí reprezentanti odštartujú svoje účinkovanie v nedeľu 26. mája v Belgicku, potom v stredu nastúpia v Lotyšsku a prvýkrát sa pred domácimi fanúšikmi predstavia v sobotu 1. júna v Nitre proti Turecku. Doma ešte nastúpia v stredu 12. júna proti Lotyšsku a v sobotu 15. júna v Poprade proti Belgicku.

Prípravný zápas mužov - Rakvere (Est.) - piatok:

Estónsko - Slovensko 3:0 (21, 20, 24) - dodatkový set 25:22

Zápas trval 75 minút.

Estónsko: Kollo 10, Aganits 6, Pulk 13, Keel 3, Raadik 11, Treial 8, libero Maar. Tréner: G. Cretu.

SR: Ondrovič 5, Zaťko 1, Gavenda 16, Kyjanica 4, Kriško 12, Lux 5, liberá Kubš a Vitko (J. Kováč 2, Lamanec 1, F. Palgut 0). Tréner: A. Kravárik.

V prvom sete Slováci držali so súperom krok len do jeho polovice. Potom Estónci pridali a vyhrali prvé dejstvo 25:20. Slováci v druhom sete vyrovnali pri servise Luxa z 13:17 na 17:17, ale potom získali estónski volejbalisti štyri body za sebou, vyhrávali 21:17 a to rozhodlo. Druhý set vyhrali domáci 25:21. V treťom sete držali zverenci Andreja Kravárika s domácimi krok až do koncovky. Síce prehrávali 21:23, ale kapitán Kriško esom vyrovnal na 23:23. Estónci však napokon získali koncovku pre seba, tretí set vyhrali 26:24 a celý duel 3:0. V dodatkovom štvrtom sete, v ktorom si reprezentačný debut odkrútil blokár Ján Jendrejčák, vyhrali domáci volejbalisti 25:22.