Slovenskí volejbalisti prehrali v Španielsku hladko 0:3

Na snímke reprezentáčné mužstvo Slovenska pred zápasom kvalifikácie majstrovstiev Európy 2023 vo volejbale mužov Slovensko - Gruzínsko. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Na konte tak majú zatiaľ tri body za domáci triumf nad Gruzínskom 3:0 a v tabuľke im patrí tretia priečka.

Teruel 7. augusta (TASR) - Slovenskí volejbalisti neuspeli vo svojom druhom dueli v F-skupine kvalifikácie o postup na ME 2023. V Terueli prehrali v nedeľu s favorizovaným Španielskom hladko 0:3. Na konte tak majú zatiaľ tri body za domáci triumf nad Gruzínskom 3:0 a v tabuľke im patrí tretia priečka.

Zo siedmich štvorčlenných skupín postúpia priamo na záverečný turnaj ich víťazi a navyše aj päť najlepšie umiestnených tímov na druhom mieste. Na čele "slovenskej" skupiny sú priebežne Španieli s piatimi bodmi, Maďarsko na druhej priečke má o bod menej. Práve Maďarsko bude v stredu ďalším súperom zverencov kouča Mareka Kardoša (o 19.00 h v Nitre).

kvalifikácia ME 2023 - F-skupina:

Španielsko - Slovensko 3:0 (18, 20, 18)

Zápas trval 78 minút. Rozhodovali: Brlas /Chorv,) a Ferreira (Portug.)

Španieli mali lepší vstup do zápasu. V prvom sete si vypracovali náskok 4:1 a postupne ho navyšovali až na 18:10. Hostia sa trápili na podaní a hoci v koncovke sa dokázali priblížiť na 18:22, bližšie ich už súper nepustil.

V druhom dejstve sa slovenskí reprezentanti zlepšili vo všetkých herných činnostiach a za stavu 12:11 sa vôbec prvýkrát v stretnutí dostali do vedenia. Hostia si držali náskok až do stavu 17:16, koncovka však už patrila Španielom. Sériou piatich víťazných lôpt otočili na 21:17 a neskôr premenili hneď prvý setbal.

Tretí set sa hral jednoznačne v réžii domácich, ktorí v ňom ani raz neprehrávali. Postupne získali náskok 16:9 a v závere žiadnu drámu nepripustili.