Slovenskí volejbalisti v sobotu prehrali v EL s Belgickom 1:3

Slovenskí volejbalisti Foto: TASR/Oliver Ondráš

V polovici skupinovej fázy majú Slováci na konte len tri body a nádej postúpiť na Final Four už je nereálna.

Slagelse 22. júna (TASR) - Slovenským volejbalovým reprezentantom nevyšiel záverečný duel na druhom turnaji Európskej ligy v dánskom Slagelse. V sobotňajšom súboji A-skupiny prehrali s Belgickom 1:3.

Slováci zatlačili súpera od prvej lopty. Po dobrej práci Patáka na sieti či vtipnej Masného ulievke bagrom viedli v prvom sete už 7:2. Napriek tomu, že v sete pokazili päť podaní, dokázali priamo zo servisu aj bodovať ako Michalovič na 13:9 či Chrtiansky na 15:10. Viedli dokonca 17:12, ale Belgičania znížili na 16:17 a zo 16:18 vyrovnali na 18:18. Slováci však finiš zvládli, na 20:18 úspešne blokoval Chrtiansky a na 21:18 zakončil útokom stredom siete Kohút.

Aj druhý set sa hral v réžii slovenského tímu, udržiaval si v ňom viacbodový náskok. Za stavu 17:13 sa na vyše päť minút prerušila hra, pretože striedajúci Belgičan Tuerlinckx si hneď pri prvej akcii urobil silný výron v členku. Pauza viac prospela súperovi, ktorý znížil na 16:17. Na 19:19 vyrovnal esom Klinkenberg a následne Belgičania premenili druhý setbal.

Navrch mali aj v treťom sete, v ktorom Slováci iba korigovali ich náskok 11:8, 15:11 či 20:16. Vo štvrtom sete Slováci taktiež iba doťahovali manko, z 8:11 vyrovnali na 11:11 po Benczovom ese, ale o chvíľu bolo 11:14 a zápas už nezdramatizovali.

2. turnaj EL - Slagelse:
SLOVENSKO - Belgicko 1:3 (18, -20, -17, -17)

Zápas trval 89 minút. Rozhodovali Hakkarainen (Fín). a Kaaber (Nór.), 200 divákov.

SLOVENSKO: Masný, Kohút, Paták, Michalovič, Piovarči, Chrtiansky ml. (libero Javorčík, Hruška, Zaťko, Bencz). Tréner Š. Chrtiansky.
BELGICKO: Verschueren, Van Den Dries, Klinkenberg, Coolman, Van De Voorde, Rousseax (libero Derkoningen, Tuerlinckx, Van Walle, Valkiers, Claes). Tréner: D. Baeyens.

Štefan Chrtiansky, tréner SR: "Pozitívne je to, že sme urobili krok hore, aj keď nakoniec s negatívnym výsledkom. V momentálnom stave sme sa presvedčili, že dokážeme hrať s Belgičanmi. Zlomový moment prišiel v druhom sete, keď sme nezvládli pauzu pri ošetrovaní ich hráčov, čo dosť ovplyvnilo náš rozbehnutý tím. Potom sme absolútne stratili rytmus. Belgičania po prestriedaní úplne zmenili hru, nedokázali sme na to zareagovať. Vo štvrtom sete sme mali ešte šancu, ale súper vychytal ťažké lopty a nedovolil nám vyrovnať."