< sekcia Šport

Slovensko zdolalo Poľsko na Turnaji olympijských nádejí v Budapešti

Ivan Feneš, archívna snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Mladí Slováci sa priblížili k celkovému triumfu na Turnaji olympijských nádeji.

Budapešť 23. augusta (TASR) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov dosiahla druhé víťazstvo na Turnaji olympijských nádejí v Budapešti. Po štvrtkovom triumfe 5:0 nad Talianskom si v piatok zverenci trénera Ivana Feneša poradili s rovesníkmi z Poľska 3:1.

Mladí Slováci sa priblížili k celkovému triumfu na Turnaji olympijských nádeji. Potvrdiť ho budú zrejme musieť až v záverečnom, sobotňajšom stretnutí proti domácemu tímu Maďarska do 18 rokov. Ten ešte večer ako favorit nastúpil na súboj proti rovesníkom z Talianska.

Turnaj olympijských nádejí do 18 rokov – Budapešť, Maďarsko:

Slovensko “18“ – Poľsko “18“ 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly SR: 25. Šimko, 36. Olejník, 60. Nemec

Zostava SR 18: Nemec O. – Petrovický, Zubák, Nemec Š., Ketner, Patzelt, Putala, Pstucha, Raniak – Rehák, Smidzár, Ragan, Petrás, Tóth, Olejník, Šimko, Jendrol, Dlugoš, Stanček, Jasenec. Jedlička. Vylúčení: 10:13, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0


hlas (zdroj: www.hockeyslovakia.sk):

Ivan Feneš, tréner SR 18: "Vyhrali sme v druhom zápase na turnaji a opäť to bol súboj našich hráčov proti súperovmu brankárovi, ktorý ich držal celý zápas v hre. My sme súpera v podstate k ničomu nepustili a aj gól v našej sieti bol skôr dielom náhody, bol to nahodený puk na bránu a nešťastne tam zapadol brankárovi. V ofenzíve sa trápime, nedokázali sme využiť veľa príležitostí keď sme mohli skórovať do prázdnej brány. V stretnutí boli v súvislosti s početnými vylúčeniami niektoré sporné momenty, ale k rozhodcovi sa určite nebudem vyjadrovať. Niektoré fauly sa tu berú prísnejšie. Ale aj oslabenia chalani s prehľadom zvládli. Zajtra nás čaká duel s Maďarskom a podľa toho, čo sme videli to bude najsilnejší súper na tomto turnaji. Chceme urobiť dobré meno slovenskému hokeju, chceme zápas vyhrať a máme 20 hodín na to, aby sme sa dobre pripravili."