Quantcast
< sekcia Šport

Slovenský stolnotenisový mix skončil po prehre na OH hneď v 1/8-finále

Na snímke slovenskí stolnotenisoví reprezentanti Barbora Balážová (v pozadí vľavo) a Ľubomír Pištej (v pozadí vpravo) v osemfinále mixu proti rumunskej dvojici Bernadette Szőcsová (chrbtom vľavo), Ovidiu Ionescu (chrbtom vpravo) počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu, 24. júla 2021. Foto: TASR - Michal Svítok

Na tokijských hrách prehrali v sobotu s Rumunmi Bernadette Szőcsovou a Ovidiom Ionescom 1:4 na sety.

Tokio 24. júla (TASR) - Slovenský stolnotenisový pár Barbora Balážová, Ľubomír Pištej ukončili svoju púť v olympijskom mixe v úvodnom osemfinále. Na tokijských hrách prehrali v sobotu s Rumunmi Bernadette Szőcsovou a Ovidiom Ionescom 1:4 na sety.

Slovenskej dvojici nevyšiel úvod, ale vzchopila sa v treťom sete. Odvrátila setbal a najdramatickejšiu fázu zápasu zvládla výborne. Vzápätí však súperi najmä vďaka určujúcej hre Ionesca úplne ovládli štvrtý set a v piatom nahonobili pohodlných päť mečbalov. Balážová s Pištejom sa ešte raz dostali do kvalitnejšieho herného úseku, štyri hrozby vyradenia odvrátili, ale piatu už nie, keď Ionescu premenil bekhend.

"Na konci viedli už 10:5, my sme dotiahli na 9:10, ale škoda, že Ionescu nakoniec trafil ten bekhend. Zase by možno mohli znervóznieť, no celkovo to musím zhodnotiť, že dnes boli lepší," uviedol pre TASR Pištej. Debutant na olympiáde si želal dlhšie účinkovanie na turnaji, do ktorého išiel slovenský pár ako piaty nasadený a navyše posilnený striebrom z nedávnych ME. V 1. kole však dostal najťažšieho súpera z okruhu možných - deviatych nasadených Rumunov. "Je tu šestnásť párov, čiže pre nás to nebolo úplne 1. kolo, ale je to už nejaké ´piaty rok kolo´, takže je to už ďaleko. Súper bol najsilnejší, akého sme mohli dostať, trochu smola pri žrebe, ale dnes boli určite lepší. Čakal som vyrovnaný zápas 50 na 50, no dnes nás bohužiaľ takticky prevýšili. Čo sa dá robiť," povzdychol si. Pištej išiel do zápas so zraneným kolenom, podľa jeho vlastných slov to však jeho výkon neovplyvnilo: "Hral som asi svoj lepší priemer."

Balážová si po stretnutí sypala popol na hlavu: "Z mojej strany je to veľké sklamanie, keďže posledné turnaje sme hrali veľmi dobre. Ja som hrala v mixe uplynulé podujatia vynikajúco, čiže ma to strašne mrzí, pretože z moje strany to bol dnes podpriemerný výkon."

OH mix - osemfinále:

Barbora Balážová, Ľubomír Pištej (SR) - Bernadette Szőcsová, Ovidiu Ionescu (Rum.) 1:4 (-8, -8, 12, -4, -9)