Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

Slovenský štvorkajak skončil v Poznani tretí na 500 m

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž. Foto: TASR/DUNA/MTI-Tamás Kovács

Vo finále K1 žien na 1000 m sa predstavili Dagmar Čulenová a Katarína Pecsuková.

Poznaň 25. mája (TASR) - Slovenský štvorkajak obsadil na podujatí 2. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Poznani tretie miesto na 500 m. Posádka v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek dosiahla v A-finále čas 1:21,59 minúty a zaostala len za reprezentantmi Nemecka a Číny.

Nemci, ktorí s prehľadom triumfovali v piatkovej druhej rozjazde, zvíťazili s viac než sekundovým náskokom. Menej jednoznačný bol boj o druhé miesto, ktoré si napokon o 23 stotín sekundy uchmatli Číňania. Slováci postúpili do finále z druhého miesta v piatkovej prvej rozjazde, v ktorej ich tesne zdolali Ukrajinci. Tí obsadili vo finále piate miesto s mankom 1,72 sekundy.

Vo finále K1 žien na 1000 m sa predstavili Dagmar Čulenová a Katarína Pecsuková. Čulenová skončila šiesta, na víťazku Melinu Anderssonovu zo Švédska stratila 7,69 sekundy. Pecsuková sa umiestnila na predposlednej ôsmej priečke s mankom 12,65 sekundy.

Duo Milan Dörner, Ákos Gacsal sa dostalo do finále K2 500 m a obsadilo v ňom 8. miesto. Na víťaznú nemeckú dvojicu Jacob Schopf, Max Lemke stratili Slováci 4,60 s.