Pezinok 23. júna (TASR) - Slovenský zväz silového trojboja (SZST) uskutočnil svoju prvú riadnu a volebnú konferenciu od vzniku organizácie. Delegáti členských klubov prerokovali doterajšie fungovanie zväzu, schválili správu o činnosti, rozpočet na rok 2026 a Stratégiu rozvoja silového trojboja na obdobie 2026 až 2031.
Významným bodom konferencie bolo prijatie šiestich nových športových klubov za riadnych členov SZST. Počet členských klubov sa tak zvýšil zo štyroch na desať.
„Prvé obdobie fungovania SZST bolo zamerané najmä na budovanie základných štruktúr zväzu, organizáciu súťaží a rozvoj členskej základne. Teší ma, že sa nám podarilo vytvoriť stabilné základy pre ďalší rast slovenského silového trojboja,“ uviedol predseda SZST Michal Vavrinec.
Po skončení výročnej konferencie sa uskutočnila aj volebná konferencia, na ktorej delegáti jednomyseľne zvolili orgány SZST na nové funkčné obdobie 2026 až 2031. Za predsedu SZST bol opätovne zvolený Michal Vavrinec. Konferencia zároveň podporila pokračovanie projektov zameraných na rozvoj mládeže, rozhodcov, organizátorov súťaží a medzinárodnej spolupráce.
Vlani v novembri po viac než 51 rokoch spoločného fungovania s fitnes a kulturistikou (SAFKST) vznikol Slovenský zväz silového trojboja (SZST) ako nový, samostatný a suverénny športový zväz, ktorý zastrešuje silový trojboj na Slovensku.