Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 23. september 2023Meniny má Zdenka
< sekcia Šport

Sobolenková prezradila, že čelila nenávisti i v šatni

Bieloruská tenistka Arina Sobolenková odvracia úder Jeleny Rybakinovej z Kazachstanu vo finále ženskej dvojhry na turnaji WTA 1000 v americkom Indian Wells v nedeľu 19. marca 2023. Foto: TASR/AP

Keď som v minulosti prehrala zápas, na instagrame sa objavilo množstvo negatívnych komentárov, no v šatni som niečomu takému nikdy nečelila, vyhlásila 24-ročná tenistka.

Minsk 22. marca (TASR) - Bieloruská tenistka Arina Sobolenková priznala, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu čelí nenávistným prejavom. Nie však od hráčok, ale od členov ich tímov.

"Keď som v minulosti prehrala zápas, na instagrame sa objavilo množstvo negatívnych komentárov, no v šatni som niečomu takému nikdy nečelila. Je ťažké pochopiť, že vás veľa ľudí nenávidí bez zjavného dôvodu, lebo ja som nič neurobila," vyhlásila 24-ročná tenistka podľa DPA.

Vo väčšine športov Bielorusi, rovnako ako Rusi, nemôžu štartovať na medzinárodných súťažiach, no tenis hrať môžu pod neutrálnou vlajkou a Sobolenková tento rok mohla triumfovať v dvojhre na Australian Open. "Mám za sebou niekoľko, nie snáď bitiek, ale divných konverzácií. Nie priamo s dievčatami, ale s členmi ich tímov. Je však pravda, že už sa to zlepšuje," prezradila Sobolenková.