Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Španieli vykročili za obhajobou na ME triumfom nad Českom

Na snímke vpravo s loptou Stanislav Kašpárek (ČR), uprostred Gedeon Guardiola Villaplana a vľavo Eduardo Gurbindo Martinez (obaja Španielsko) v stretnutí E-skupiny na ME v hádzanej mužov 2022 Španielsko - Česko 13. januára 2022 v Bratislave. Foto: TASR/AP

Česko sa v druhom polčase dvakrát priblížilo na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať nedokázalo a obhajca si tak pripísal do tabuľky prvé dva body.

Bratislava 13. januára (TASR) - Hádzanári Španielska úspešne vstúpili do bojov na ME na Slovensku a v Maďarsku. Obhajcovia titulu z rokov 2018 i 2020 triumfovali v prvom dueli E-skupiny v Bratislave nad Českom 28:26. Ďalšími účastníkmi skupiny sú vicemajstri sveta Švédsko a Bosna a Hercegovina, do hlavnej fázy postúpia dva tímy.
Na snímke lavička Česka a jej tréner Rastislav Trtík (vľavo) v stretnutí E- skupiny na ME v hádzanej mužov Španielsko - Česko 13. januára 2022 v Bratislave.

Česi mali na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu lepší vstup do stretnutia, aj vďaka zákrokom brankára Tomáša Mrkvu viedli 4:2. Potom však prevzali iniciatívu Španieli, trojgólovou šnúrou odskočili súperovi zo 6:5 na 9:5 a neskôr si udržiavali náskok. Česko sa v druhom polčase dvakrát priblížilo na rozdiel jediného gólu (19:20 i 20:21), ale vyrovnať nedokázalo a obhajca si tak pripísal do tabuľky prvé dva body.
Na snímke nástup reprezentácií Česka (vľavo) a Španielska pred stretnutím E-skupiny na ME v hádzanej mužov Španielsko - Česko 13. januára 2022 v Bratislave.

Srbi si v C-skupine v Szegede poradili s Ukrajinou presvedčivo 31:23 a Slovinci zdolali v "áčku" v Debrecíne tím Severného Macedónska 27:25.