Hádzanári Španielska zdolali Rusko 26:25 a potvrdili post lídra

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Na konte majú šesť bodov a sľubnú pozíciu na postup do semifinále.

Bratislava 21. januára (TASR) - Hádzanári Španielska majú aj po svojom piatom vystúpení na prebiehajúcich ME na Slovensku a v Maďarsku stopercentnú bilanciu. Obhajcovia titulu vyhrali v piatkovom dueli II. skupiny v Bratislave nad Ruskom tesne 26:25 a potvrdili post lídra tabuľky. Na konte majú šesť bodov a sľubnú pozíciu na postup do semifinále, kam sa prebojujú prvé dva tímy z oboch štvrťfinálových skupín.

Rusi už nastúpili aj s Daniilom Šiškarjovom, ktorý mohol opustiť karanténu, a odštartovali lepšie - v úvode si vypracovali náskok 3:1. Španieli o chvíľu neskôr skóre otočili a duel mal vyrovnaný priebeh až do tesného polčasového vedenia 12:11 z pohľadu zlatých medailistov z dvoch predchádzajúcich európskych šampionátov. Rusi aj s podporou úspešných zákrokov brankára Viktora Kirejeva diktovali po zmene strán tempo a dostali sa až do štvorgólového náskoku (22:18). Španieli však zareagovali vyrovnaním na 23:23 a v dramatickej koncovke potvrdili úlohu favorita. Ruský tím dostal už po vypršaní hracieho času od rozhodcov na základe videa šancu hádzať sedemmetrový hod a vyrovnať, no Igor Soroka poslal loptu iba do ľavej žrde.

Vicemajstri Švédi sú naďalej v hre o prienik medzi elitné kvarteto, keď si s Poľskom poradili bez problémov 28:18 a na konte majú štyri body. Severania v dueli ani raz neprehrávali a už v polčasovej prestávke mali k dobru osem gólov, pričom súperovi dovolili skórovať iba šesťkrát. V druhej časti napriek striedaniam odstup od súpera ešte o dva góly zvýraznili. Poliaci nemajú v tabuľke ani bod a definitívne prišli o šancu na postup.

II. skupina (Bratislava):

Rusko - Španielsko 25:26 (11:12)
Najviac gólov: Santalov 6, Soroka 4 - Casado 7, Maqueda, Fernendez Perez a Marquez po 4

Poľsko - Švédsko 18:28 (6:14)
Najviac gólov: Moryto a Krajewski po 5 - Wanne, Mellegard a Pettersson po 4