Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Šport

Španielska polícia vykonala razie v rámci vyšetrovania FC Barcelona

Na snímke štadión Barcelony. Foto: TASR/AP

Polícia mala podľa agentúry AP prehľadať kancelárie výboru rozhodcov v sídle federácie neďaleko Madridu. Ďalej uviedla, že nezatkla žiadnu osobu a konala na príkaz sudcu.

Madrid 28. septembra (TASR) - Španielska polícia vo štvrtok vykonala razie v kanceláriách Španielskej futbalovej federácie (RFEF). Stalo sa tak v rámci súdneho vyšetrovania údajného vyplatenie miliónov eur od FC Barcelona podpredsedovi španielskej komisie rozhodcov v priebehu niekoľkých rokov.

Polícia mala podľa agentúry AP prehľadať kancelárie výboru rozhodcov v sídle federácie neďaleko Madridu. Ďalej uviedla, že nezatkla žiadnu osobu a konala na príkaz sudcu. V marci štátni prokurátori oficiálne obvinili "blaugranas" z korupcie v športe, podvodného hospodárenia a falšovania obchodnej dokumentácie. Prokurátori uviedli, že Katalánci v rokoch 2001 až 2018 vyplatil Josemu Mariovi Enriquezovi Negreirovi 7,3 milióna eur. Ten bol súčasťou rozhodcovskej komisie.

Barcelona akékoľvek pochybenia poprela a uviedla, že platila za technické správy o rozhodcoch, ale nikdy sa nesnažila ovplyvňovať ich rozhodnutia v zápasoch. "Nech je jasné: Barcelona nikdy nekupovala rozhodcov, nikdy to ani nemala v úmysle. Absolútne nikdy. Chcú nás kompromitovať a nie je to náhoda. Snažia sa zmeniť fakty a poškodiť imidž klubu a tiež môj. Prezidentovi La Ligy Javierovi Tebasovi ležíme v žalúdku, pretože sme nepodpísali kolektívnu dohodu ohľadom televíznych práv," vyhlásil na začiatku marca prezident klubu Joan Laporta.