Spartak Myjava - FC Nitra 0:0 v 26. kole CL

Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitrania však mohli kontrovať v 64.minúte, Šmehyl mieril do šibenice, ale Solnička predviedol zákrok ako z učebnice.

Myjava 14. apríla (TASR) - V Myjave sa od úvodu hral futbal s množstvom osobných súbojov, kde oba celky chceli potvrdiť formu z posledných zápasov. Úvodná príležitosť patrila domácim, v 7.min. sa po rohu dostal k zakončeniu Častulín, Chudý vyrazil a následná dorážka Černáčka už nebola presná. Pokusy Nitry boli buď z veľkej diaľky alebo zblokované. A tak sa čoraz viac presadzovali kopaničiari, vedeli sa dostať do sľubných streleckých pozícii, avšak strely boli buď nepresné ako v prípade Sivu, Šuleka, či Sládeka, alebo ich obrana Nitranov stihla zblokovať mimo brány. Udrieť tak mohol Tawamba Kana v 36.minúte, ale po centri pálil zblízka nad Solničkovu bránu. V 41.minúte vyslal ďalekonosný projektil Bruško, Chudý dobre zakročil a vyrazil. Aj v samom závere I.polčasu ešte prišlo k šanci, to Bruško prihral spätne na Sládka, ale ten prekopol bránu.

Do druhého polčasu vstúpili hráči Myjavy aktívne, mali iniciatívu na kopačkách. Z diaľky pálil Bruško tesne vedľa, takisto Sládek nepresne z veľkého uhlu, viackrát to v 16-tke hostí „horelo“. Nitrania však mohli kontrovať v 64.min., Šmehyl mieril do šibenice, ale Solnička predviedol zákrok ako z učebnice a zabránil gólu, následná dorážka Zošáka bola zblokovaná. Aktívny futbal prebiehal aj naďalej, hra sa postupne vyrovnala, aby v závere opäť pritlačili na pílu domáci. V 79.min. sa k lopte dostal Kosík, Šimončič strele nezabránil, ale Chudý si s ňou poradil. V 84.min. prišla skrumáž pred bránou hostí, k odrazenej lopte sa dostal Sládek na úrovni 16-tky, ale neprepálil hradbu tiel. Zápas sa tak skončil bezgólovou remízou.

Spartak Myjava – FC Nitra 0:0

Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Siva - Benčík, Šmehyl, Tawamba Kana, 2250 divákov

Zostavy a striedania:

Myjava: Solnička – Kumančík (46. Ďuriš), Černáček, Častulín, Siva – Kuračka, Šulek, Marček, Bruško (72. Kosík), Sládek – Urgela (80. Harsányi)

Nitra: Chudý – Mičic, Struhár, Šimončič, Cicman – Cleber (88. Kráľ), Gajdoš (81. Turčák), Kutra (46. Šmehyl), Tawamba Kana, Zošák – Benčík

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: " Šance boli na obidvoch stranách. Dá sa povedať, že my sme mali o niečo viac. Mrzí nás, že sme nevyhrali, v prípade výhry sme mohli ísť na siedme miesto. Terén nám robil problémy, lebo keď musíte tvoriť, musíte prekonávať súpera kombinačnou hrou. Bolo to o prvom góle, škoda, že sme ho nedali. Keby sme vyhrali, odskočili by sme, takto musíme bojovať ďalej."

Jozef Vukušič, tréner Nitry: "Bol to zápas, v ktorom obe mužstvá chceli vyhrať. Zápas mal znaky boja o záchranu, chvíľami sa viac bojovalo ako hralo. Boli tam pekné momenty, šance na obidvoch stranách. Myslím si, že kto by strelil prvý gól, bol by vo veľkej výhode. Domáci nedali šance, my sme nedali vyložené šance, takže to zostalo 0:0. Máme bod z vonku, uvidíme, čo to pre nás bude znamenať."