Quantcast
< sekcia Šport

Spartak sa vyhol blamáži, Gašparík: Hráči neboli uvoľnení

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu na 2:0 počas odvetného zápasu 1. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) medzi FC Spartak Trnava a FC Mosta. V Trnave, vo štvrtok 15. júla 2021. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Spartak nastúpi v 2. predkole proti rumunskému tímu Sepsi z mesta Sfintu Gheorghe, ktorý skončil v uplynulom ročníku domácej súťaže na 4. mieste.

Trnava 16. júla (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava sa vyhli blamáži a v Európskej konferenčnej lige postúpili cez maltský tím FC Mosta do 2. predkola. Po prehre v prvom stretnutí 2:3 zvíťazili doma 2:0.

Pokoj na kopačky zabezpečili "červeno-čiernym" Filip Twardzik a Bamidele Yusuf, ktorí už v prvom polčase zariadili postupový stav. "Chceli sme dať gól čo najskôr, to sa podarilo. Chalanom veľmi záležalo na postupe a bolo to cítiť. Prvé dejstvo sa hralo na polovici súpera, mali sme šance. Pokiaľ však v takomto dôležitom zápase nepridáte ďalšie góly, tretí, štvrtý, možno piaty, začnú pracovať hlavy. Hráči sa strachovali o výsledok, neboli uvoľnení a to bolo vidieť na našom druhopolčasovom výkone," pripustil tréner Spartaka Michal Gašparík.

Nervozitu v radoch hráčov priznal aj kapitán Martin Mikovič. "Polčas mohol byť 4:0, pokoj by bol väčší. Druhý polčas som z tribúny videl tak, že sme viac cúvli dozadu, nevychádzali nám ale brejky, ktoré inak zvládame. V závere pracovali hlavy, neviete, ako sa to tam pri rohoch poodráža. Som rád, že sme to v obrane ustáli, postúpili sme a už sa tešíme na Sepsi," vydýchol si 30-ročný obranca.

Maltský tím skončil v uplynulom ročníku domácej súťaže až na 6. mieste, no slovenského zástupcu doma zaskočil. Ani za nepriaznivého stavu dvojzápasu sa nezlomil a postaral sa o dramatickú koncovku duelu. "Prvých desať minút bolo z našej strany dobrých, mali sme dva - tri rohy, tvorili sme hru. Potom sme inkasovali prvý gól, ktorý nás trochu rozhodil, nasledoval druhý. Urobili sme cez polčas viacero taktických zmien, ktoré nám pomohli. Vytvorili sme si viacero šancí, neskórovali sme však. Preto sme prehrali a vypadli z pohára," skonštatoval smutný tréner Mosty Joseph Grech.

Spartak nastúpi v 2. predkole proti rumunskému tímu Sepsi z mesta Sfintu Gheorghe, ktorý skončil v uplynulom ročníku domácej súťaže na 4. mieste. Zápasy sú na programe 22. a 29. júla, začína sa v Trnave.