Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra
< sekcia Šport

Slováci na špeciálnej olympiáde zatiaľ so 14 medailami: Teší nás to

Simonne Sadloňová. Foto: Pavol Uhrín/fotosport.sk

Na dosah tak stále majú vyrovnanie, resp. prekonanie medailovej zbierky z predošlých hier v Pjongčangu, kde získali 17 pódiových umiestnení.

Schladming 23. marca (TASR) - So štrnástimi cennými kovmi na konte vstúpili vo štvrtok slovenskí reprezentanti do záverečného dňa 11. Svetovej zimnej špeciálnej olympiády v rakúskom Grazi a Schladmingu. Na dosah tak stále majú vyrovnanie, resp. prekonanie medailovej zbierky z predošlých hier v Pjongčangu, kde získali 17 pódiových umiestnení.

Slováci zatiaľ získali osem zlatých, tri strieborné a rovnaký počet bronzových medailí. "Veľmi nás teší táto bilancia. Najdôležitejšie je, že aj v disciplínach, v ktorých sme predtým nezískavali medaily, napríklad v behu na lyžiach na 5 a 7,5 km, v zjazdovom lyžovaní pokročilých, tak sú cenné kovy. Je to veľký úspech a pokrok vo výkonnosti. Vidno, že naši športovci sa zodpovedne pripravovali. Teší nás to," povedala pre TASR prezidentka Slovenského hnutia špeciálnych olympiád a vedúca výpravy Eva Lysičanová.

Vo štvrtok sa predstavia vo svojich súťažiach ešte bežci na lyžiach a zjazdári, na ktorých čaká slalom. "Ešte máme želiezka v ohni," uviedla vedúca slovenského tímu. Lysičanová si zatiaľ pochvaľuje bezproblémový priebeh hier v Rakúsku ako aj celkovú atmosféru v tíme: "Doteraz išlo všetko veľmi hladko. Dobrá organizácia, spokojnosť v tíme. Nemali sme žiaden väčší problém, na ktorý by sme sa mohli nejako sťažovať alebo poukazovať. Je to pre reprezentantov veľká záťaž, ale keďže sú dobre pripravení, tak by som povedala, že za tie roky, čo chodíme po veľkých podujatiach, tento tím drží dobre, či už psychicky alebo fyzicky. V celej delegácii je pohoda, je to veľmi dobré."

Celkovo sa na hrách v Rakúsku zúčastňuje 2700 športovcov zo 107 krajín.