Quantcast
< sekcia Šport

V Šamoríne bude prvý triatlonový šampionát Špeciálnych olympiád

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Špeciálne olympiády

Martina Gogolová, športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko verí, že celá akcia bude veľkým zážitkom pre zúčastnených.

Šamorín 20. mája (TASR) - Na Slovensku sa v sobotu uskutočnia historicky prvé majstrovstvá Európy triatlonistov s intelektuálnym znevýhodnením. Športovci zo 6 krajín Európy vrátane domácich sa zapoja do šprintu-triatlonu (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh) o 9.30 v šamorínskom x-bionic sphere.

Magdaléna Korenyová, PR manažérka Špeciálnych olympiád Slovensko TASR informovala, že súťažiť budú najlepší triatlonisti Špeciálnych olympiád z Izraela, Estónska, Talianska, Fínska a Monaka. Spolu s nimi reprezentanti Slovenska Peter Išpold (32) a Denis Knapčok (23). "Verím, že na majstrovstvách sa mi podarí uspieť, do pretekov určite pôjdem naplno. Súťaže sú dobré, vieme všetkým ukázať, čo v nás je," povedal Peter Išpold. "Športujem veľmi rád a dôležité je aj vyhrávať, teším sa na preteky," doplnil Denis Knapčok.

Martina Gogolová, športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko verí, že celá akcia bude veľkým zážitkom pre zúčastnených: "Vďaka spolupráci s x-bionic sphere a ChallengeFamily, ktorí sú hlavnými organizátormi podujatia, sa nám podarilo pripraviť na Slovensku historickú podujatie. Je to veľká skúška pre športovcov, ale aj pre nás ako organizáciu. Veríme, že všetci účastníci budú mať krásny športový zážitok, budú hrdí na svoje výkony a že si zo Slovenska odnesú úžasné spomienky. Ukážeme svetu, ako sa robí inklúzia."