Spišská Nová Ves doma porazila Nové Zámky tesne 3:2

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Domáci prehrávali od 23. minúty po góle Richarda Ondrušeka 1:2, ale ešte v druhej tretine skóre otočili zásluhou Kalea Kerbashiana a Michaela Vandasa.

Spišská Nová Ves 13. januára (TASR) - Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zdolali v piatkovom stretnutí 28. kola Tipos extraligy doma HC MIKRON Nové Zámky tesne 3:2. V tabuľke sa bodovo dotiahli na svojho súpera. Oba tímy majú na konte 59 bodov, štvrtí sú Novozámčania vďaka lepšiemu skóre.

Domáci prehrávali od 23. minúty po góle Richarda Ondrušeka 1:2, ale ešte v druhej tretine skóre otočili zásluhou Kalea Kerbashiana a Michaela Vandasa. Tento stav sa už potom nezmenil. Spišiaci potvrdili dobrú formu, vyhrali šiesty z uplynulých siedmich zápasov.

Tipos extraliga - 28. kolo:

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC MIKRON Nové Zámky 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 10. Giľák (Verbeek, Myklucha), 28. Kerbashian (Ouellet-Beaudry), 36. Vandas (Giľák, Réway) - 15. Roman (Gennaro, Johnson), 23. Ondrušek (Múčka, Chovan). Rozhodovali: Jobbágy, Crman – Orolin, Šoltés, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík - Romaňák, Ouellet-Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Žiak, Šuty - LaPorte, Nellis, Rapáč - Vandas, Réway, Kerbashian - Verbeek, Myklucha, Giľák - Vartovník, Bortňák, Hamráček

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor - Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Roman, Chovan, Laurenčík - Gennaro, Johnson, Jackson - T. Mikúš, J. Mikúš, Klempa - Mišiak, Ondrušek, Múčka - Ružek, Hajnik