< sekcia Šport

Andreescuovú vyhlásili za kanadskú Športovkyňu roka

Kanadská tenistka Bianca Andreescuová máva s kanadskou zástavou počas uvítacieho zhromaždenia v Mississauge 15. septembra 2019. Foto: TASR/AP

Andreescuová má za sebou životnú sezónu. V New Yorku sa postarala o historický prvý singlový grandslamový titul pre kanadské farby.

Montreal 10. decembra (TASR) - Víťazku grandslamového US Open Biancu Andreescuovú vyhlásili za kanadskú Športovkyňu roka a udelili jej trofej Loua Marscha. Devätnásťročná hráčka je vôbec prvou tenistkou s týmto prestížnym ocenením.

Andreescuová má za sebou životnú sezónu. V New Yorku sa postarala o historický prvý singlový grandslamový titul pre kanadské farby a premožiteľku nenašla ani na Rogers Cupe v Toronte. V oboch finálových dueloch zdolala bývalú svetovú jednotku Američanku Serenu Williamsovú.

"Som veľmi vďačná za toto ocenenie. vôbec som ho nečakala. Ešte žiadnej kanadskej tenistke sa nepodarilo získať trofej Loua Marscha, o to viac si ju cením. Uvidíme, čo prinesie rok 2020, už sa neviem dočkať začiatku novej sezóny. Som vždy hrdá na to, že môžem reprezentovať Kanadu na najvyššej úrovni," citovala slová Andreescuovej agentúra AFP.