< sekcia Šport

Dukátová a Kovács venujú leto príprave na jeseň v štýle #BeActive

Tomi Kid Kovács. Foto: TASR/Jakub Kotian

Šiesty ročník Európskeho týždňa športu sa bude tradične niesť v znamení sloganu #BeActive. Európska komisia ho pod vplyvom pandémie koronavírusu zamerala na fyzické a duševné zdravie.

Bratislava 9. júla (TASR) – Národné športové centrum je aj tento rok koordinátor Európskeho týždňa športu, ktorý sa bude konať od 23. do 30. septembra. Do iniciatívy, ktorá spája 42 krajín Európy, môžu už teraz organizátori zaregistrovať rôzne športové podujatia. Na Slovensku aktivitu podporujú aj tento rok vodná slalomárka Jana Dukátová a boxer Tomi Kid Kovács, informoval v tlačovej správe tím #BeActive.

Šiesty ročník Európskeho týždňa športu sa bude tradične niesť v znamení sloganu #BeActive. Európska komisia ho pod vplyvom pandémie koronavírusu, ktorá otriasla celým svetom, zamerala na fyzické a duševné zdravie.

„Ľudia si dokázali urobiť viac času na seba a je ideálne, ak tento čas využijú aktívne, na šport, či už samostatne, alebo s rodinou, rekreačne. Pretože organizmu neprospeje len samotná fyzická kondícia, pri športe sa môžete odreagovať, myseľ si oddýchne," uviedla Jana Dukátová, ambasádorka Európskeho týždňa športu. Vodná slalomárka v týchto dňoch trénuje v Čunove.

„Uvidíme, ako sa bude vyvíjať situácia, ja verím, že druhá vlna koronavírusu neudrie naplno a na jeseň sa dočkáme súťaží, ale aj podujatí v rámci Európskeho týždňa športu," doplnila Dukátová.

Na rozbeh súťažného kolotoča sa teší aj boxer Tomi Kid Kovács. „Domáce súťaže by sme chceli spustiť od septembra, teda Slovenskú ligu boxu, pripravujeme aj majstrovstvá Slovenska, ktoré sme nemali. A čakajú nás aj majstrovstvá Európy do 22 rokov na Sardínii," plánuje Kovács.

„Som veľmi rád, že som znovu ambasádor Európskeho týždňa športu, je to parádny projekt, ktorý môže naštartovať záujem ľudí o akýkoľvek šport a aj tak sa môžu začať starať o svoje zdravie," dodal boxer, ktorý aktuálne venuje čas deťom v tábore Tomiho Kida v Matúškove.

Už teraz je však možné do Európskeho týždňa športu zaregistrovať rôzne športové podujatia, ktoré budú organizované na školách, pracoviskách, ihriskách, parkoch, v športových kluboch a fitnes centrách. Aj v tomto roku program spestria podujatia plné športu – #BeActive (26. – 27. septembra 2020), ktoré pripravia pravdepodobne v bratislavskom Ružinove.

Informácie o Európskom týždni športu, rovnako ako aj registrácia športových podujatí, sú prístupné na internetovej stránke www.tyzdensportu.sk. Aktuálne informácie ponúknu aj sociálne siete Facebook a Instagram – profil Národné športové centrum.