< sekcia Šport

OPATRENIA: SZĽH víta umožnenie súťaží, rozhodcov však stále nevyriešil

Na snímke generálny sekretár SZĽH Ivan Pulkert. Foto: TASR - Martin Baumann

Zástupca SZĽH sa ako jeden z mnohých funkcionárov zúčastnil na rokovaní SOŠV, kde sa diskutovalo o aktuálnych problémoch.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Predstavitelia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) vnímajú pozitívne stredajšie rokovania zástupcov zväzov s predstaviteľmi Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) i vlády. Úrad verejného zdravotníctva SR v stredu pripustil aspoň podujatia s 50 účastníkmi, no v prípade, ak v piatok odštartuje nový ročník Tipos extraligy, musí SZĽH vyriešiť zásadný problém s rozhodcami.

Vedenie zväzu sa s nimi stále nedohodlo na novej zmluve a ak sa tak do piatku nestane, arbitri odmietajú zápasy rozhodovať. "Je to stále otvorená a horúca téma. Predpokladám, že to vyriešime v čo najkratšom čase," uviedol generálny sekretár zväzu Ivan Pulkert.

Zástupca SZĽH sa ako jeden z mnohých funkcionárov zúčastnil na rokovaní SOŠV, kde sa diskutovalo o aktuálnych problémoch. "Veľmi vítame to, že sme sa zišli v takomto zložení. Šport by sa mal teraz zjednotiť, aby sme opäť dokázali všetky športoviská pootvárať a aby sme neskončili veľmi zle. Ja som veľmi vďačný za to, že pán prezident SOŠV Siekel a pán štátny tajomník Husár našli v tomto ťažkom období spoločnú reč," dodal Pulkert.