Quantcast
< sekcia Šport

Šport RTVS odvysiela priamy prenos z 1. kola vstupného draftu NHL

Ilustračné foto. Foto: TASR – Michal Svítok

V hre o post najvyššie draftovaného hráča je slovenský útočník Juraj Slafkovský, vysoko by sa mal umiestniť aj obranca Šimon Nemec.

Bratislava 7. júla (TASR) - Tohtoročný vstupný draft zámorskej hokejovej NHL sa môže stať historicky najúspešnejším v dejinách slovenského hokeja. RTVS odvysiela jeho 1. kolo z kanadského Montrealu exkluzívne v priamom prenose v televíznom aj online vysielaní v piatok v noci o 1.00 SELČ na :Športe.

"Teším sa, že draftová noc v Montreale bude výnimočná pre Slovensko. Naši mladí hokejisti v posledných rokoch ukazujú, že sa nemusíme báť o budúcnosť slovenského hokeja. RTVS získala vysielacie práva na priamy prenos draftu NHL 2022 a súčasťou balíka sú aj exkluzívne sprievodné relácie,“ vyjadril sa riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko. Diváci si tak budú môcť program pozrieť následne aj v reprízach a koncom júla odvysiela RTVS aj šou NHL, venovanú práve draftu.

Priamo do Montrealu poslala RTVS aj štáb s redaktorom Patrikom Mitasom, ktorý pripraví exkluzívne rozhovory pre vysielanie :Športu. Pre verejnoprávnu televíziu poskytne vyjadrenie k draftu aj doteraz najvyššie umiestnený Slovák Marián Gáborík (č. 3 v roku 2000), ako aj tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš, pod ktorým všetci draftoví adepti pôsobili v mládežníckych výberoch.

V hre o post najvyššie draftovaného hráča je slovenský útočník Juraj Slafkovský, vysoko by sa mal umiestniť aj obranca Šimon Nemec. Na pozíciu v prvom kole môže pomýšľať aj ďalší slovenský útočník Filip Mešár.