< sekcia Šport

Športovú osobnosť Košíc 2019 vyhlásia 28. februára

Na snímke originálna kovová plastika akademického sochára Jána Leška pre víťaza ankety ŠPORTOVÁ OSOBNOSŤ KOŠÍC. Foto: TASR - Roman Hanc

Laureátov vyberala Košická športová akadémia zložená z novinárov a organizátorov ankety.

Košice 21. februára (TASR) - V posledný februárový piatok slávnostne vyhlásia v Košiciach laureátov 11. ročníka ankety Športová osobnosť Košíc - ŠOK 2019. Známe sú už mená laureátov jednotlivých kategórií, ostáva už len vyhlásiť meno absolútneho víťaza za rok 2019. Ten vystrieda na pomyselnom tróne hokejistu Ladislava Nagya, víťaza vlaňajšieho ročníka.

Laureátov vyberala Košická športová akadémia zložená z novinárov a organizátorov ankety. Pre ocenených je pripravených 20 kovových plastík z dielne dizajnéra Františka Záborského a akademického sochára Jána Leška. V hlavnej ankete Top 10 je desiatka aktívnych športovcov, z ktorých vzíde aj absolútny víťaz. Na slávnostnom galavečere nebudú chýbať zaujímaví hostia na čele s prezidentom Slovenského olympijského a športového výboru Antonom Siekelom, špeciálnym hosťom bude legenda československej hudobnej scény Felix Slováček.

Laureáti ŠOK 2019:Legenda: Attila Boris (zápasenie, in memoriam), Roman Poláčik (vodné pólo), Juraj Žuffa (basketbal)
Nádej: Zuzana Paňková (kanoistika), Samuel Saxa (vodné lyžovanie), Giovanni Slanec (taekwondo)
Masters: Karol Hingis (tenis)
Športový kolektív: Volejbalový klub KDS šport Košice
Hendikepovaný športovec: Eva Jurková (stolný tenis)
Laureáti kategórie Top 10: František a Miriam Bérešovci (tanečný šport), Erik Černák (hokej), Alexandra Filipová (kickbox), Lukáš Horváth (hokejbal), Patrik Hruščák (hádzaná), Renáta Karabová (inline korčuľovanie), Patrik Koch (ľadový hokej), Janka Kurucová (vodné pólo), Patrik Lamanec (volejbal), Tibor Sahajda (atletika).


Doterajší víťazi ankety ŠOK:

2009 - Dana Velďáková (atletika)
2010 - Peter Bartoš (hokej)
2011 - Lucia Kupčíková (basketbal)
2012 - Igor Kočiš (kulturistika)
2013 - Richard Štochl (hádzaná)
2014 - Alexander Vaško ml. (vodné lyžovanie)
2015 - Anna Karolína Schmiedlová (tenis)
2016 - Zuzana Žirková (basketbal)
2017 - Zuzana Jusková (plávanie)
2018 - Ladislav Nagy (hokej)