Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 27. máj 2026Meniny má Iveta
< sekcia Šport

Zomrel Gene Conley, ktorý získal tituly v bejzbale i basketbale

Gene Conley. Foto: http://bostonbaseballhistory.com

V roku 1957 doviedol Milwaukee Braves k triumfu v bejzbalovej Svetovej sérii a s Bostonom Celtics sa trikrát stal šampiónom basketbalovej NBA (1959 - 1961).

Boston 6. júla (TASR) - Vo veku 86 rokov zomrel Gene Conley, ktorý bol jedným z dvojice mužov s titulmi v dvoch zámorských profesionálnych športoch. V roku 1957 doviedol Milwaukee Braves k triumfu v bejzbalovej Svetovej sérii a s Bostonom Celtics sa trikrát stal šampiónom basketbalovej NBA (1959 - 1961). Conley pôsobil v bejzbale jedenásť rokov v štyroch tímoch. V drafte 1952 si ho vybrali Celtics, do NBA sa však naplno zapojil až o šesť rokov neskôr.

Okrem Conleyho sa v dvoch zámorských profiligách podarilo zvíťaziť už iba Ottovi Grahamovi. Ten uspel v súťaži amerického futbalu NFL a v basketbalovej NBL - predchodkyni NBA. Informovala o tom agentúra AP.