< sekcia Šport

Na škole na Pankúchovej odhalili pamätnú tabuľu Hochschornerovcom

Na snímke sprava predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba a bratia Pavol a Peter Hochschornerovci počas odhalenia pamätnej tabule bratov Hochschornerovcov a odovzdanie športovísk na Spojenej škole Pankúchova 6 v Bratislave 21. mája 2021. Foto: TASR - Dano Veselský

Na šport myslí Bratislavský kraj aj v súvislosti s takmer deväťhektárovým pozemkom v Petržalke, kde je v pláne športovo-rekreačný areál.

Bratislava 21. mája (TASR) – Spojená škola na Pankúchovej ulici v bratislavskej Petržalke má kvalitnejšie podmienky na športovanie. Rekonštrukciu podstúpili telocvične, pribudla tiež nová posilňovňa a miestnosť na zumbu. Preinvestované náklady dosiahli okolo 250 000 eur. Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba a riaditeľka školy Zuzana Butler.

"Škola má nadštandardne dobrý vzdelávací program. Má možnosť vychovávať športové talenty, zároveň posilňuje vzťah detí a mládeže k zdravému životnému štýlu a k športu," skonštatoval Droba, vyzdvihujúc význam športu predovšetkým po 15 mesiacoch rôznych nariadení a opatrení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu.

Súhlasí s ním aj riaditeľka školy, podľa ktorej sa táto vzdelávacia inštitúcia snaží rozvíjať nielen intelektuálne, ale aj športové nadanie žiakov.Na fasáde budovy školy v piatok zároveň odhalili pamätnú tabuľu Pavlovi a Petrovi Hochschornerovcom, trojnásobným olympijským víťazom vo vodnom slalome. Pre bratov je to podľa ich slov veľká pocta a možno motivujú ďalšie deti, aby skúsili niečo obdobné ako oni. "Možno vyrastú nejakí ďalší olympionici a ďalší dobrí športovci na Slovensku," poznamenal Pavol Hochschorner.

Na šport myslí Bratislavský kraj aj v súvislosti s takmer deväťhektárovým pozemkom v Petržalke, kde je v pláne športovo-rekreačný areál. Jeho súčasťou by mal byť podľa Drobu aj športový komplex s dominanciou pre ľadový hokej, atletiku a tri loptové športy s bohatou históriou, a to basketbal, volejbal a hádzaná.