Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Šport

Športový riaditeľ Tottenhamu Paratici má celosvetový zákaz činnosti

Športový riaditeľ Tottenhamu Fabio Paratici sedí na lavičke počas priateľského futbalového zápasu medzi Chelsea a Tottenhamom na štadióne Stamford Bridge v Londýne, v stredu 4. augusta 2021. Foto: TASR/AP

Paratici mal zohrať kľúčovú úlohu pri hľadaní nástupcu, hlavným kandidátom by mal byť Nemec Julian Nagelsmann, donedávna kouč Bayernu Mníchov.

Londýn 29. marca (TASR) - Výkonný riaditeľ futbalového klubu Tottenham Hotspur Fabio Paratici dostal celosvetový zákaz činnosti. Vyslúžil si ho od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za účasť v škandále Juventusu Turín s falšovaním finančných záznamov.

Taliansky veľkoklub po prevalení sa aféry postihol trest odpočtu 15 bodov v Serie A. Paratici dostal od Talianskej futbalovej federácie (FIGC) trest na dva a pol roka zastavenia činnosti, v tom čase však už pôsobil v londýnskom klube. "FIFA potvrdzuje, že na základe požiadavky FIGC sa rozhodol predseda disciplinárnej komisie rozšíriť sankcie zainteresovaných funkcionárov na celosvetovú pôsobnosť," zverejnila FIFA podľa AP.

Správa je ďalšou ranou pre Tottenham, ktorý iba nedávno odvolal trénera Antonia Conteho. Paratici mal zohrať kľúčovú úlohu pri hľadaní nástupcu, hlavným kandidátom by mal byť Nemec Julian Nagelsmann, donedávna kouč Bayernu Mníchov.