< sekcia Šport

V Bratislave postavia viacúčelovú športovú halu

Na archívnej snímke prezident Slovenskej asociáciácie univerzitného športu (SAUŠ) Július Dubovský. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Slúžiť bude nielen univerzitným športovcom, ale aj širokej verejnosti.

Bratislava 13. februára (TASR) - Pri Ekonomickej univerzite v Bratislave (EUBA) postavia viacúčelovú športovú halu. Jej základný kameň vo štvrtok poklepali ministerka školstva Martina Lubyová (SNS), rektor EUBA Ferdinand Daňo a prezident Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) Július Dubovský.

Pri výstavbe haly podľa ministerky zvolili inovatívny model, v ktorom EUBA a SAUŠ spojili prostriedky. "Asociácia dáva dva milióny eur, ktoré dostala od vlády, univerzita dáva pozemok," vysvetlila. Hala podľa nej doplní chýbajúcu športovú infraštruktúru v Petržalke. Slúžiť bude nielen univerzitným športovcom, ale aj širokej verejnosti.

Rektor EUBA verí, že nová hala poskytne študentom priestor na všetky telovýchovné a pohybové aktivity, ktoré univerzita ponúka. "V súčasnosti má EUBA len jednu telocvičňu, ktorá je pri študentskom domove Horský park," priblížil. Ostatné športoviská a priestory na vykonávanie telovýchovných aktivít si musí prenajímať.

Ako priblížil prezident asociácie, v súčasnosti sa pripravujú podklady na verejné obstarávanie. Termín dokončenia podľa Dubovského závisí od rôznych administratívnych záležitostí, podľa plánov by malo ísť o december 2021 alebo 2022. Podotkol, že s výstavbou športoviska rátala už koncepcia areálu z 80. rokov. V budúcnosti by sa mohlo rozširovať aj ďalej.

Finančné prostriedky na výstavbu haly boli pridelené z balíčka 21 miliónov, ktorý v júni 2019 schválila vláda na výstavbu, modernizáciu a rekonštrukciu športovej infraštruktúry národného významu v rokoch 2019 až 2021. Podporená bola napríklad aj atletická infraštruktúra, či modernizácia športovej strelnice v Trnave.