Šprint v Ruhpoldingu vyhral Fillon Maillet, Sklenárik 67.

Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet pózuje so zlatou medailou po víťazstve v rýchlostných pretekoch 6. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu vo štvrtok 13. januára 2022. Foto: TASR/AP

Sklenárik strieľal bezchybne, aj tak mu to však na postup do nedeľňajšej stíhačky nestačilo.

Ruhpolding 13. januára (TASR) - Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet zvíťazil vo štvrtkových rýchlostných pretekoch 6. kola Svetového pohára. V nemeckom Ruhpoldingu mal bezchybnú streľbu a do cieľa prišiel v čase 23:23,7 minúty. Líder priebežného poradia mal pred druhým Benediktom Dollom z Nemecka náskok 7,2 sekundy, na treťom mieste skončil s mankom 32,1 s a jedným trestným okruhom Bielorus Anton Smolski. Z trojice Slovákov skončil najvyššie Tomáš Sklenárik na 67. mieste.

Dvadsaťdeväťročný Francúz dosiahol jubilejné desiate individuálne víťazstvo v SP, štvrté v tejto sezóne a druhé v šprinte. "Boli to skvelé preteky a perfektná príprava na štafetu," povedal pre televíziu Eurosport. "Myslel som si, že v žltom drese budem pod tlakom, ale cítil som sa ako superman. V pretekoch síce chýbali nórski reprezentanti, no aj tak som s výsledkom spokojný."
Na snímke uprostred francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet oslavuje na pódiu víťazstvo v rýchlostných pretekoch 6. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu vo štvrtok 13. januára 2022. Druhý skončil Nemec Benedikt Doll (vľavo), tretí Bielorus Anton Smolski (vpravo).

Maillet so štartovým číslom 17 sa do vedenia dostal po druhej streľbe a jeho priebežné víťazstvo vážnejšie ohrozil až Doll. Nemec prišiel druhýkrát na strelnicu s tesným náskokom štyroch desatín a aj keď neminul, stratil vinou pomalšej streľby takmer tri sekundy a do cieľa nabral ďalších päť. Tretí Smolski síce raz minul na stojke a na Mailleta stratil čas aj pri behu, no aj tak odsunul z tretieho miesta Litovca Vytautasa Stroliu. Tomu záver pretekov nevyšiel napriek tomu, že neminul ani raz.

Sklenárik tiež strieľal bezchybne, aj tak mu to však na postup do nedeľňajšej stíhačky nestačilo a na víťaza stratil 2:03 min. Dokopy dve chyby urobil Michal Šíma, ktorý obsadil konečné 93. miesto (+2:39,7). Šimon Bartko minul až štyri terče a finišoval na 101. pozícii (+3:00,8).

9. Simon Desthieux (obaja Fr.) +50,4 (1),
10. Joscha Burkhalter (Švaj.) +51,7 (0), ..., 67. Tomáš SKLENÁRIK +2:03 min. (0), 93. Michal Šíma +2:39,7 (2), 101. Šimon Bartko (všetci SR) +3:00,8 (4)