SR 17 na záver prehrala so Švajčiarmi,napriek tomu skončila tretia

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Slováci si na podujatí pripísali jedno víťazstvo (nad Nemeckom 8:2) a tri prehry.

Colorado Springs 14. augusta (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov obsadila na Turnaji piatich krajín v americkom meste Colorado Springs konečné tretie miesto. Vo svojom záverečnom vystúpení síce podľahla rovesníkom zo Švajčiarska 1:3, ale v minitabuľke troch trojbodových tímov mala najlepšie skóre, ktoré jej zabezpečilo "bronzovú" priečku.

Mladí Slováci nastúpili na štvrtý duel v priebehu štyroch dní a tréner Rastislav Paľov opäť nemal k dispozícii zranenú dvojicu Samuel Kupec, Theo Kiss, ktorá nezasiahla ani do piatkového zápasu s USA. O jediný gól SR 17 sa postaral v 45. minúte Michal Valášek. Slováci si na podujatí pripísali jedno víťazstvo (nad Nemeckom 8:2) a tri prehry. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov – Colorado Springs (USA):

SLOVENSKO - Švajčiarsko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 45. Valášek (Barger, Král) - 18. Bosson (Meier, Antenen), 39. Reber (Forget, Kurt), 46. Kurt (Reber, Ponzetto). Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky a oslabenia.

Zostava SR 17: Pohanka – Mitro, Ličko, Bajza, Harvánek, Barger, Fabuš, Král – Tomašec, Svrček, Feranec – Liščinský, Pitka, Zálešák – Saxa, Prokopovič, Mikulec – Valášek, Bachratý

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Rastislav Paľov, tréner SR 17: "Chceli sme sa s turnajom rozlúčiť víťazne. Opäť sme však vstúpili do stretnutia ľahkovážne a po dvoch tretinách sme prehrávali 0:2 iba vďaka nášmu brankárovi. V úvode tretej tretiny síce prišiel gól na 1:2, avšak Švajčiari o minútu zvýšili na rozdiel dvoch presných zásahov. Pri záverečnej snahe o úpravu nepriaznivého stavu hráčom po náročnom programe chýbali sily a prejavila sa aj absencia dvojice zranených hokejistov. Napriek prehre sme si udržali konečné tretie miesto. Som však sklamaný z niektorých hráčov, že dostali šancu reprezentovať a neukázali kvalitu, ktorá je potrebná na medzinárodnej úrovni. Verím, že na najbližšom novembrovom turnaji dostanú priestor niektorí ďalší hráči, ktorí sa nedostali do nominácie na podujatie v Colorade, a ukážu sa v lepšom svetle."