Streda 17. apríl 2024Meniny má Rudolf

ONLINE: Oceliari vyhrali piaty finálový zápas po obrovskej dráme 3:2

Piaty zápas finále play off hokejovej Tipsport extraligy HC Košice - HC´05 Banská Bystrica 9. apríla 2015 v Košiciach. Na snímke radosť hráčov HC Košice z gólu na 1:0, ktorý strelil Marek Bartánus. Foto: TASR/Milan Kapusta

Obhajca majstrovského titulu získal prvý finálový mečbal.

Bratislava 9. apríl (Teraz.sk/TASR) - Hokejoví fanúšikovia sa dnes opäť mohli tešiť na pokračovanie dramatickej finálovej série hokejovej play off extraligy medzi HC Košice a HC 05 Banská Bystrica. Piaty zápas sa začal v košickej Steel Aréne o 19.30 h.

HC KOŠICE - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 3:2 (1:0,0:0,2:2)
Góly: 13. Bartánus (Cebák), 42. Lapšanský (Hranka, Rachůnek), 52. Bicek (Bartánus, Suja) - 45. Zigo (Lamper, Matoušek), 58. Kafka (Čížek, Rosandič).

*60:00 Košičania sa museli triasť o výsledok do posledných sekúnd. Oceliari vyhrali 3:2 a majú prvý finálový mečbal. V sérii sa ujali vedenia 3:2. Finálová séria sa sťahuje do Banskej Bystrice.
*59:55 Zakázané uvoľnenie Košíc. Vhadzuje sa pred Hylákom
*59:45 Oddychový čas hostí 15 sekúnd pred koncom zápasu
*59:12 Barani stupňujú tlak. V šanci Surový, nedal
*58:15 Dráma pokračuje, trestné strieľanie pre Bystricu. Príležitosť vyrovnať zahodil Kafka
*57:46 Bystrica skóruje. Na rozdiel jedného gólu znížil PETR KAFKA
*57:41 Opäť sa hrá. Brána baranov je prázdna
*57:28 Oddychový čas pre Košičanov
*56:26 Hosťujúci White dostal osobný trest. Bystričania stratili útočné pásmo. Brankár hostí je späť v bráne
*56:20 Brána Bystrice je prázdna
*55:24 Dvojica unikajúcich Košičanov nechala vyniknúť brankára Košarišťana
*53:05 Košicania v pätici dlho nevydržali. Na trestnú lavicu sa pobral na dve minúty za hákovanie Philipp
*52:52 Nespravodlivé vylúčenie Tomáša Surového. Košického hráča zasiahol hokejkou jeho spoluhráč
*45:12 Obrovskú šancu spálil Surový
*44:13 Hostia budú hrať presilovku. Na trestnú lavicu zamieril za nebezpečnú hru vysokou hokejkou Tibor Kutálek
*44:13 Banská Bystrica znížila na 2:1. Barani sú opäť v hre. Gól strelil TOMÁŠ ZIGO
*41:39 Nedáš dostaneš, Košice zvyšujú na 2:0. Gól strelil ADAM LAPŠANSKÝ. Asistencie: Tomáš Hrnka, Ivan Rachůnek
*41:00 Obrovská šanca Kafku , netrafil prázdnu bránu
*40:02 Bystričana hrajú ešte 58 sekúnd presilovku 5 na 4
*40:01 Začala sa tretia tretina

Piaty zápas finále play off hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HC´05 Banská Bystrica 9. apríla 2015 v Košiciach. Na snímke v bránke HC´05 Banská Bystrica prekonaný Andrej Košarišťan, vpravo obranca HC Košice Adam Jánošík.

*40:00 Skončila sa druhá tretina. Gól nepadol. Barani začnú aj tretiu tretinu v početnej výhode
*38:59 To sa môže zmeniť. Košice sa budú opäť brániť. Trestnú lavicu pôjde na dve minúty zohriať za podrazenie Radek Philipp
*38:34 V druhej dvadsaťminútovke sme gól ešte nevideli
*35:00 Hra sa presúva zo strany na stranu, fanúšikovia musia byť s kvalitou zápasu nadmieru spokojní
*28:00 Handzuš a spol. zvyšujú obrátky, chcú potešiť divákov gólom
*26:52 Oceliari v plnom počte
*24:52 Barani majú možnosť vyrovnať v presilovej hre. Za hákovanie odišiel na dve minúty na trestnú lavicu Marek Bartánus. Navyše desaťminútový trest si vyslúžil za nešportové správanie Cebák
*24:52 Po rýchlom útoku pohrozili hosťujúci, strelili žŕdku Hyláka
*23:00 Banskobystričania ešte v druhej tretine nevystrelili na bránu Hyláka, pribúdajú emócie a strkanice
*23:22 Obrovská šanca Košičana Hrnku, gól diváci nevideli
*21:41 Hosťujúci prežili oslabenie, hrá sa v plnom počte
*21:00 Závar pred brankárom Bystrice pokračuje, stav sa nemení
*20:03 Košičania vstúpili do druhej tretiny v početnej výhode
*20:01 Začala sa druhá tretina

Piaty zápas finále play off hokejovej Tipsport extraligy HC Košice - HC´05 Banská Bystrica 9. apríla 2015 v Košiciach. Na snímke gól na 1:0 strelil hráč HC Košice Marek Bartánus, v bránke HC´05 Banská Bystrica prekonaný Andrej Košarišťan.

*20:00 Skončila sa prvá tretina
*19:41 Technický priestupok na strane Bystričanov. Dostávajú dvojminútový trest za šesticu korčuliarov na ľade. Na trestnú lavicu odišiel Petr Kafka
*17:30 Barani sa obrovskému tlaku Košičanov v presilovke ubránili, hrá sa v plnom počte
*16:40 Oceliari mohli zvýšiť vedenie. Šancu Biceka zázračne zneškodnil ľavým betónom brankár Bystrice
*15:30 Početnú výhodu si zahrajú aj domáci, na trestnú lavicu odišiel za seknutie Tomáš Matoušek
*15:00 Barani v presilovke veľa vody nenamútili, skóre ostáva nezmenené
*12:59 Hostia budú hrať prvú presilovku, vylúčený domáci obranca Adam Jánošík
*12:24 Košičania dali gól! Ako prvý sa zapísal do streleckej listiny bekhendovým blafákom MAREK BARTÁNUS. Asistenciu si pripísal Cebák
*11:50 Hosťujúci hráči sa postupne vymaňujú spod tlaku úradujúceho majstra
*09:00 Východniari podstatnejšie aktívnejší, intenzívne dobýjajú hradby baranov
*07:07 Ďalšia veľká šanca oceliarov, Hrnka ani na dvakrát neprekonal banskobystrického brankára
*04:50 Hosťujúci hráči sa vymanili spod tlaku Košicanov, Hylák po dlhej chvíli siahol na puk po strele Kytnára
*04:40 Obrovská šanca Košičana Rachůnka, stav sa ale nezmenil
*03:00 Aktivita Košičanov sa stupňuje, Košarišťan opäť v permanencii
*02:50 Adam Jánošík ohrozil brankára Banskej Bystrice, ten si ľavú žŕdku postrážil
*02:27 V úvode sú aktívne oba tímy
*00:01 Začala sa prvá tretina

Vitajte pri našom ONLINE prenose. Obe mužstvá sú už na ľade, po štátnych hymnách sa môže začať.

Zostavy:

HC Košice: Hylák – Štrbák , Jánošík, Šeda, Philipp, Macejko, Cebák, Drgoň – Jenčík, Bartoš, Spilar – Bartánus, Suja, Bicek – Hrnka, Rachůnek, Lapšanský – Sojčík, Chovan, Kutálek, Hinďoš

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Biro, Kadura, Jaborník – White, Handzuš, Hudec – Surový, Kytnár, Kudrna – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek

Rozhodca: Baluška, J. Konc – Kacej, Šefčík