Quantcast
< sekcia Šport

SR v piatok na MS proti Kazachstanu, Kollár: Nebude to povinná jazda

Na snímke brankár Matej Tomek a Andrej Kollár počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie pred piatkovým zápasom proti Francúzsku v základnej A-skupine na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo štvrtok 12. mája 2022 v Helsinkách. Foto: TASR - Martin Baumann

Zverenci Jurija Michailisa zatiaľ nezískali v helsinskej A-skupine v troch zápasoch ani bod, postupe prehrali 1:9 s Dánskom, 1:2 s Francúzskom a 2:3 so Švajčiarskom.

Helsinki 19. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti si po desiatich rokoch zopakujú súboj s Kazachstanom na MS. Naposledy sa obaja súperi stretli práve v Helsinkách, 9. mája v Hartwall Aréne zvíťazili Slováci 4:2 po góloch Dominika Graňáka, Libora Hudáčka a dvoch Tomáša Kopeckého. Zvíťaziť musia Slováci aj v piatok, len tak si udržia nádej na postup do štvrťfinále.

Slovenskí reprezentanti sa s Kazachmi stretli deväťkrát, v siedmich dueloch triumfovali, v jednom sa zrodila remíza a raz zvíťazili hokejisti Kazachstanu. Celkové skóre v prospech Slovenska je 42:15. Z pohľadu slovenského fanúšika sa však na tohto súpera viaže zatiaľ jediná prehra s ním, keď v kvalifikačnej časti na ZOH v Nagane Slováci podľahli 3:4 po góloch Vlastimila Plavuchu, Branislava Jánoša a Petra Bondru. Pre slovenský výber pod vedením trénera Jána Šterbáka to znamenalo stopku v boji o prienik do hlavného turnaja.

Zverenci Jurija Michailisa zatiaľ nezískali v helsinskej A-skupine v troch zápasoch ani bod, postupe prehrali 1:9 s Dánskom, 1:2 s Francúzskom a 2:3 so Švajčiarskom. Skóre majú vysoko pasívne 4:14. "Ideme si nastaviť nejakú víťaznú mentalitu a ideme si za tým. Sme favoritom, ale musíme sa sústrediť na postupné kroky. Teda byť aktívni a veľa strieľať," povedal pred zápasom útočník Adam Liška.

Slovenskí hokejisti videli svojho piatkového súpera aj na vlastné oči, útočník Andrej Kollár pred zápasom povedal: "Veľa tímov sa s nimi vytrápilo, ukazujú že vedia hrať hokej. Nebude to povinná jazda. Chalani musia strieľať, to nám chýbalo a potom sa šťastie prikloní k nám."

MS A-skupina MS:piatok 20. mája, 19.20 SELČ

Kazachstan - SLOVENSKO /Ice Hall Aréna Helsinki/

predpokladaná zostava SR: Rybár - Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandič, Jánošík - Tatar, Krištof, Pospíšil - Regenda, Minárik, Slafkovský - Lantoši, Roman, Liška - Takáč, Tamáši, Lunter - Sýkora